sinav haftasi

1.

sınavların ve öğrencilerin topluca sıkıştırıldığı hafta.

öyle bir hafta ki; çalışmak istemezsin, sıkılırsın, konular birikmiştir bırakamazsın, bıraksan vicdanın rahat etmez. sınav zamanı yapmadığın faydalı şeyleri yaparak hem sınavdan kaçar, hem de iyi bir şey yaptığından vicdanını rahat tutmaya çalışırsın, ara veriyorum diye bilgisayara kaçarsın ama keyif yapamazsın. üstünde bir ağırlık, bir can sıkıntısı, bir "bırakıyorum her şeyi gidiyorum ben" havası... öyle bir hafta işte...

bir de gariptir ki efendim bu hafta ders çalışma açısından sıkıntılı olmasının yanında en verimli zamanlardır. çünkü ders çalışmamak için her şeyi göze alırsın. bir anda eşyalarını toplayasın gelir, etrafı temizleyesin gelir, odada ufak değişiklikler yapma fikri vuku bulur, sınavın olmadığı zamanlarda rahat rahat bilgisayar baında oturduğun eline almadığın kitabı okuyasın gelir ve hatta elinden bırakamazsın bir türlü. tam da yazarak çalışırken kalem birden kontrolünden çıkarak motifler çizmeye başlar ki ne gariptir bu motifler gözünüze güzel gözükür ve dersi bırakıp onun üstüne çalışmaya başlarsınız.

yani kısaca sanat, kültür, sağlık, temizlik gibi konularda verim hızla artmaya başlar. yok değilse son 1 haftadır 2 kere süpürdüğümüz, camların kenarına varana kadar sildiğimiz, ufak çaplı değişiklikler yaptığımız odamız için ve merakla okumaya başladığım kitap için başka bir açıklama bulmam gerekecek.
bu daha vize, bir de bunların finali var diyorlar.. *

   dediydi dersin   05.11.2007 00:15 ~ 00:16
   #708210
2.

genel bir başlangıç için ;

<bkz: vize haftasi>

   istanblue   05.11.2007 00:18
   #708215
3.

hayatımı fotosentez yaparak idame ettirdiğim haftalardır.

5 güne 11-12 sınav koyup ananızı ağlatırlar. ne yapacağınızı neye çalışacağınızı şaşırırsınız. okuldan nefret etmek için yeterli bir sebeptir.

<bkz: baba beni okuldan al>

   taktiksatirik   15.10.2008 22:19
   #1057052
 
reklamı kapat

görseller

yazdır