sinif ogretmeni

1.

ilk ogretim grubuna giren ogrencilerin egitmenligini yapan bunyedir. sayisal bilimler, sozel bilimler ve toplumsal ahlaki ogretiler ogretmek en temel ozelligidir. genel olarak universitelerin egitim fakultelerinden sinif ogretmenligi alt bilim dalini okuyanlarin, binbir turlu atama ve atamayi bekleme sureclerinden gecenlerin ulasabildigi bir statudur. bunun bir istisnasi da <bkz: calikusu> feride'dir. zira o, sevdicegi kamuran kisisinden kacip kendi ayaklari uzerinde durma hevesi ile bu meslege el atmistir. ayrica, yeni surumlerinde ek ozellikler bulunmaktadir.

   kingston   17.04.2006 16:29
   #3797
2.

bebeler_anneeeeeeeee üühühühühühühü
hoca hanım_annneeeeeee ühüüüüü
müdür bey_kızım sen niye aglıyon?
hoca hanım_banane ya bunlar niye aglıyooooo ühühü
bebeler aralarında_oglum devam devam bu hocada iptal....

   masaimara   28.06.2006 12:16
   #10483
3.

ilkokullarda egitim ve ögretim veren ögretmenlerdir. ne kadar kutsal bir meslek olmasina karsın cogu genc tarafindan devlete sirtini verme dusuncesinden dolayı kötüye kullanılan meslektir. dersane döneminde hangi kisiye "ne yazmayi düsünüyorsun" dedigimde
- ya sinif ögretmeni olsam yeter.
cevabiyla karsilastim. nede olsa 3 ay yaz tatili var, hafta sonlari tatil, bayram vs.. maasida belli her ay belirli bir gelir. oysaki böyle mi olması gerekir.
- ben sinif ögretmenligi istiyorum. hayata yeni basayan cocuklara birseyler ögretmek, ilerdeki yasamlari konusunda yardimci olmak, hani klasik ifadeyle vatana millete hayırlı biri olmasini saglamak.
cavabını hic alamadim. sonra bu kisiler girerler sınava kazanırlar giderler. geriye kalanlar ise 3 kez daha sinava girdikten sonra:
- olmadi ya polis olacam ben.

<bkz: ne olacak bu memleketin hali>

   umbilicus   05.08.2007 02:31
   #590926
 
reklamı kapat

yazdır