size cok gaz vermisler adamciklari

1.

öncelikle <bkz: resmi tarihe savaş açmış sözlük yazarı modeli> diyor ve entryme giriyorum efendim.
şimdi var böyle bişey arkadaşlar. "gerçekçi olma coolluğu" hesabına ülkenin askeri,ekonomik,kültürel tüm değerlerinin sikik olduğunu ifade eden; özellikle antimilitaristik sapkınlıkları dolayısıyla bu işi reelde dil uzatmaya g.tlerinin yemediği tsk üzerinden yürüten çok süper insanlar bunlar.
işleri güçleri "eheheh kıraathane geyiği lan bunlar" dedikleri genel kabullenmeleri sanki kendileri konuyla ilgili en hayvani akademik kariyeri yapmışçasına saçmasapan alaycı bir üslupla karalamak.
bunlar kimi zaman resmi tarihle ilgili kabullenmeleri "eheheeh hay allah kemalizm de ne öğretiyor size yahu durun ben size anlatayım doğrusunu" diyerek çürütme çabasında görürsünüz. "iyi de benim resmi veya değil akademisyenlerin görüşleriyle yazılmış ders kitaplarım var elimde. ama sende iki üç liboş ve cemaatçinin zırlamasından başka delil yok" derseniz baya bi büzüşürler.
bir diğer türünü de ülkenin haklı olarak ağızlarda sakız olan askeri gücünü küçümseme denyoluğunda görebilirsiniz rahat rahat.tsk bu arkadaşlara kıçlarını yaydıkları rahat koltuklardan kalkıp ellerine silah alıp vatan hizmeti yapma emri verdiğinden kelli tüm süt çocukluklarıyla o zamandan beri tsk ya kinlidir bu arkadaşlar. e tabi reelde dil uzatmak yemediğinden kinlerini sözlükte "aslında var yaaa nijerya polis gücü gelse tsk yı yener o derece güçsüz bizim ordu. gözünüzde çok büyütüyonuz" tipinde başlıklarla bu ihtiyaçlarını giderirler.
en büyük mottoları da "gaz verilmiş milliyetçi genç toplulukları" dır. genelde en fazla beslendikleri metafor budur. ülke hakkında "gerçekçi" olmayı herşeyi olabildiğine küçük göstermek sanır ve buna direnenleri "gaz almış milliyetçi ergenler" olarak lanse ederler. başlıklarının altına çok rağbet edilmezse kendiliklerinden küsüp gideceklerdir. biraz sabretmekte yarar vardır.

   karotis arteri   19.08.2008 03:33
   #1010133
2.

"gaz almış milliyetçi ergenler" metaforunu beslerken kullandıkları en büyük aksesuar kurtlar vadisi,polat alemdar vb. öğelerdir. bu dizi sağolsun bu adamcıklara "eheheh iki kurtlar vadisi izlediler böyle oldular" tipinde argümanlar ürettirmektedir.

   karotis arteri   19.08.2008 13:16
   #1010324
 
reklamı kapat

yazdır