skip beat

1.

bu entry spoiler bilgi içerir baştan uyarayım.

en eğlenceli mangalardan biri. animeye de çok güzel uyarlanmış. ancak beni en çok rahatsız eden şey şu oldu; animeyi öyle saçma sapan bir yerde bitirdiler ki mangasını bulamayan edemeyen biri için çok sinir bozucu bir durum olabilirdi. bir animeyi olmadık bir anda bititrirsin ancak düzgün bir sonuca bağlarsın. ama yok yapmamışlar öyle bir şey. öylesine bir olay hooop bitti.

daha iyi bir sonu şu anda yayınlanan ve aynı mangadan uyarlanan diziden bekliyoruz.
dizi için ise gelelin yorumlara ve bilgilere;
koreli oyuncularla, çince kullanılarak tayvan'da çekiliyor. oyunculardan ikisi korenin en ünlü gruplarından biri olan super junior adlı grubun üyeleriymiş. ben de diziyi takip ede ede oyuncuları araştıra araştıra öğrendim. anime zaten mangadan çok ayrı gitmemişti, dizide manganın konusuna ve animenin ağırlıklı görüntülerine bağlı kalarak ilerliyor. ancak animenin bitirildiği yeri geçiler, anlaşılan daha düzgün bir son yapacaklar dizi için.

gelelim dizi, anime ve manga için genel bir şey söyleme bıdı bıdısına;
içinde hemen hemen her türlü duyguyu ve bu duyguların özünü işleyen, etkiye tepki anlarında neler olabileceğini ve hayallere tutunduğumuzda neler olabilecğeini çok güzel anlatmışlar.

anime ve mangayı oldum olası severdim ancak asya dizilerini "pek" seven biri değildim. ancak uyarlanılan dizi de bir harika.

<bkz: extravagant challenge>

   jeanne   05.04.2012 21:35
   #2503118
 
reklamı kapat

yazdır