solcularla zinhar tasak gecilememesi

1.

solcular göya tabuları deviren insanlar olarak, toplumu ileri evrilmeye zorlayacak insanlar olarak algılanagelmiştir hep. sol değerler dışındaki tabulara saldırıp paramparça etme konusunda da nispeten başarılılar. bu yönde çok mesafe kat ettirdiler insanlara. özellikle hurafeler, dincilik konusunda falan.

gel gelelim iş solla, komünizmle, sosyalizmle taşak geçmeye gelince birden muhafazakarlaşıyorlar. oğlum bırakın bu geri kafalılığı nasıl solculuk la bu? ülkücülerle eğlenirken, cemaatçilerin tüy bıyığıyla, gömleğini pantolonunun içine sokmasıyla yarılırken iyiydi ya! o zaman tabular yıkılıyordu. şimdi ben che ile maytap geçsem hemen atarlanırsınız üzerime üzerime.

demek ki solcu falan değilsiniz koçlar. kendi değerlerinizin uğramasını istemediğiniz akıbetleri başkalarının değerlerine reva gören saçma sapan bir algoritmanız var. ama alışmalısınız benim taşşak salvolarıma. hooop! basit sarkaç eğer ben de sosyalist suud kralıysam sizi adam edeceğim sonunda. o ağzınızın içine giren sarkık bıyığınızla uğraşacağım yeri gelecek, pastırma yazın gününde bile sırtınızdan çıkrmadığınız zeytin yeşili parkanızla eğleneceğim zaman zaman. hazırlıklı olun, faysal geliyor!!!

<bkz: solcuyum deyip che ile taşşak geçmek>

   faysal   02.11.2008 22:44
   #1075430
2.

malzeme bulunamadigindan yapilamiyor olsa gerek. entelektuel, bilgili bir kesim olan solcularin insana oyle kolay kolay ta$$ak malzemesi birakmamasindan kaynaklanmaktadir..

   salt okunur   02.11.2008 22:50 ~ 22:51
   #1075444
 
reklamı kapat

yazdır