sondan bir onceki hafta

1.

6 mayis 2007 galatasaray antalyaspor maci nda açılan pankart.


galatasaray-antalya maçında açmıştı yakışıklı o pankartı. sondan bi önceki hafta yazıyordu pankartında. nasılda heyecanını belli ediyordu.
ilk yarıdaki tarifenin tekrarını istermiş gibi yerinde duramıyordu. bir an önce o an gelse de her zamanki tarife duygusunu yeniden tatsak der gibiydi pankartında anlatmak istediği. dile kolay 2 ay futboldan uzak kalacaktı. bir dahaki sezon kim bilir kaçıncı hafta oynanacaktı bu maç onun için bu maç çok önemliydi. her zamanki tarifeyi uyugulatıp rahatlamak istiyor lige verilen arayı mutlu geçirmek istiyordu. babası fırçaladı onu ''olm tırnaklarını yeme az kaldı her zamanki tarifeyi uyguluyacaklar'' dedi. geceleri uyuyamaz olmuştu. gözlerine uyku girmiyordu. zaman geçmek bilmiyor dakikalar saat oluyordu onun için.

ve o gün gelmişti. boğazından dilim geçmiyordu. heyecanı her halinden belliydi. terliyor ve boğazı kuruyordu. annesi zar zor bir dilim ekmek yedirmişti. babasının yanına gitti ''baba ben gibiyorum maça'' dedi. babası alnından öptükten sonra ''her zamanki tarife'' unutma dedi. ''gülümsüyerek ''inşallah babacım'' dedi. yola koyuldu ve feci tarfik vardı. küfür etmeye başladı o heyecanı bir an önce yaşamak istiyordu. stadın yanına geldiğinde heyecanı daha fazla arttı. bozuk paralarla çekirdek almayı unuttu. her zamanki tarifenin heyecanı o kadar çok sarmıştı ki umursamadı.


ve beklediği an geldi, maç başladı. her zamanki tarife yeniden uygulandı. son dakikalar geçmek bilmiyordu. yiyeceği tırnak da kalmamıştı.

ve hakemin bitiş düdüğüyle maç bitti. her zamanki tarife uygulanmıştı. içi rahattı. mutluydu yakışıklı galatasaraylı.

eve gitti annesi açtı kapıyı. doğruca babasının yanına koştu. babası gülümsüyordu. sarıldı. ''seninle gurur duyuyorum'' dedi.

gece yatağına yattı her zamanki tarifenin mutluluğuyla 2 ay geçireceğini düşündü.

ve bir sonraki her zamanki tarife için geriye saymaya başladı.

   pulp fiction   20.05.2007 23:07 ~ 23:08
   #410662
 
reklamı kapat

yazdır