sozluge alisma sureci

1.

çok ama çok çetrefilli bir süreçtir bu süreç. önce yazar olmak için cebelleşirsin aman buraya noktanın virgülünü koyarsam süper aman şurada şu kelamı edersem beni kesin alırlar zaten beni neden almasınlar ki süper yazarım ben dersin durursun. sonra bekleyiş başlar. beklersin beklersin yazar oldunuz mesajını alırsın ki aslında bu bir mesaj değil güvercindir. o ne ki bu ne ki dersin laflinke tıklarsın bir bok anlamazsın laflog dan yola çıkarak kafanda çözümler üretirsin. bir yandan da yazığın entryleri görmek istersin neye tıklayacağını bilmezsin başka yazarların toplu entrylerini görmek istersin nerden bakacağını bilemezsin.

ama aslında vardır diye düşünürsün bir kullanma klavuzu ama aramaya tenezzül etmezsin. kurulu düzenin içinde birden bire kurulmak istersin ki sen daha önce de sözlük yazmışsın biliyosun bu işleri gurur var kendi kendine yapılan gurur bir sözlükte çömez olanın başka bir sözlükte süper yazar olana yaptığı gurur.

sonra çatışmalar gözlemlersin 1. nesil 2. nesil 3. nesil birbirine laf atar. her yerde olduğu gibi burda da vardır sömürücüler dini, futbolu, karıyı kızı, erkeği gayi, solculuğu sağcılığı sömürenler vardır. misal gecenin bir yarısı etrafa küfürler saçan bir hunili dolanır etrafta. bunları bünyen tekrar kabullenmek zorundadır. ama güzeldir de yepyeni yazarların yepyeni düşüncelerini görmek okumak vay be demek zekaya bak demek, kıskanmak sonra bunu ben yazmalıydım demek güzeldir.

ama işte alışmak zordur hem senin alışman zordur hem sana alışılması zordur. online yazarlar içinde gördüğün nickine, nickinin altındaki adama nickinin üstündeki adama alışmak zordur.

sonra merak vardır acaba neler döndü sözlükte şimdiye kadar kimler şutlandı, kimler birbirine girdi, kimle kim sevdicek oldu, acaba evlenen oldu mu ya da ağzı burnu kırılan. soramazsın da anam demezler mi magazin programı yapmaya geldin kardeşim buraya diye.

tanımaz bilmez kimse seni neyi neden yazdığı, yazarken aslında amacının ne olduğunu ama korkutmaz bünyeyi bunlar çünkü bilirsin ki yazdıkça alışırsın ve alışlırsın buraya. süreç sancılı olsa da sonuç güzeldir. sonucun olmaması güzeldir amacın olmaması. neden yazıyorsun kızım senin amacın ne amacım yok benim amca sadece yazıyorum demek güzeldir.

öyle garip duygular içinde bünye şu an içinde bulunduğu süreçte. en azından artık biliyor nerden yazar takip edeceğini entry'sini nerden düzelteceğini. bu da bi'şey.

   oryantalistoryantal   20.10.2008 23:58 ~ 21.10.2008 00:05
   #1062496
 
reklamı kapat

yazdır