sozluk sayesinde kadinlari tanimak

1.

google arama motoruna kadın yazdığınız zaman, doktorlar ve antropologlardan çok, onları tecrübeleri doğrultusunda bize açan, cinsinin içinde neler barındırdığını bize birer antropoloğu yan cebinden, doktoru arka cebinden çıkarır yazılarla tanıtan sözlük yazarları vardır. antropologlar bile yardım alabilecektir neredeyse.

hayır! kötü bir eleştiri değil benimkisi...

iğneleme veya ima etme gibi alengirli bir işleme bile tabi tutmayacağım hiç kimseyi, son derece yine tahlile dayanan bir yazı olacak.

ne fitne fücürmüş şu kadınlar, ne sümüksü beyinleri varmış.
kukularından başka hiçbir şeyleri uğraşmaya değmezmiş, aşağılamanın, dalga geçmenin üzerine daha fazla yakıştığı başka bir cins yokmuş. bilgisizlik ve cahillik ona daha çok yakışırmış, kendilerini "senin de anan var" diye savunduğunda daha komik olurlarmış. nelermiş de nelermiş. saymakla bitmez, sabaha kadar ben yazarım siz de 5 ay okursunuz.

kıyaslama veya hangisi daha üstün diye bir cebelleşme çabasına da girmeyeceğim erkek cinsiyle, gayet aşikar -ki artık herkes antropolog ve sosyolog birazcık da psikolog gibi analizler yapabiliyor. elini bir taraflarına vurup.

cinsel tecrübelerini yazmak pekala eğlencelidir. tahmin edebilirim-z, nasıl seri katillerin nasıl düşündüğünü tahmin edip, izini sürüp, nerede olduğunu bulduğumuz gibi. mutlaka ki bir çıkarıma, saçma da olsa bir sonuca varırım-z. domalmak -domaltmak-sevişmek- okşamak-zikmek- düzmek-ellemek- avuçlamak ve daha niceleri... nasıl tepki verdiği-ne dediği-ne sesler çıkardığı-neler düşünmüş olabileceği..
son derece kokuşmuş bir beyinin kokutmaya çalıştığı anlar.

önemli olan saygıyı kendine duymakla başlamasına ve yaşadıklarına ve yaşanmışlıklarına da bunu yansıtarak insanlara bunu göstermesine ve daha sonra bunu karşısındakine, yaşadıklarını işteş yapan o karşı cinse- kadın olsun erkek olsun, yansıtmasından geçer.

tabi burda saygının nasıl ve ne zamanlar duyulması gerektiğini öğretmek kadar ukalaca değil amacım...

ya da burda yazdıklarımın feminence bulunup, kısa saçlı, burnunu karıştırıp, kıçını kaşıyan, giydiği pantolondan büyük kıça sahip, "hepinizden nefret ediyorum" nidalarıyla entryler giren bir kişilik olmak da değil amacım.

sadece bir insan olarak cinslerin farkı değil de - insanların çeşitliliğini göz önünde bulundurulması gerektiği. işteşlikte her iki tarfın da zevk alabildiği ve bunu her iki kişinin de hissedip sadece tek tarafın saygı duyması gibi boş ve anlamsız bir eyleme girdiği bir şey olmaktan çıkması gerektiği.

ya da onun gibi bir şey!!

   anathema   20.03.2008 13:59 ~ 14:05
   #874797
2.

<bkz: haşmet babaoğlu bir sözlük iki>
üçüncüyü de yazmak isterdim ama yakışık almaz şimdi..

   cilgin buzdolapci   20.03.2008 14:06
   #874801
 
reklamı kapat

yazdır