sozlukteki pkk lilar yuzunden seov olmak

1.

sözlükteki pkklı sayısının son afla birlikte yeniden artmasından dolayı kendini eksi oy vermekten alamamak.

zaten elimizde yeterince gereksiz insan varken bir de bunlar türedi. insan gibi iki kelam edemiyor yazarlar da bu tipler yüzünden. bir entry'ye gülse bunlardan birinin açtığı başlıklara girince suratları asılıyor, sinirleniyor. bazen kendisine, milliyetine, dinine, diline, ırkına, namusuna, sözlük konseptinde ağır laflar söyleyen, hakaret eden, sona da ar sahibi ayağına bürünen bu yazarlara dayanamayıp, kendisi de hakaret ediyor. haklı da olsa, karşısındaki kişi en ağır hakaretleri hak etse de şutlanan, sonra da geri alınmayan o oluyor. pkklı baki kalıyor, bölücülük karşıtı insan dışarıda kalıyor, popülerliğini pkklıların eline teslim ediyor. sonuçta sol katmanda gözüktüğü gibi sözlük pkk'lıların yuvası, vatan hainlerinin prim yaptığı bir yer olarak göze çarpıyor.

belki de yönetimin bu konularda pozitif ayrımcılık yapması gerek.

bir de olayın şu boyutu var ki, bazı yazarlar tarafından yanlış anlaşılıyor. örneğin, şu sayfa:
http://www.lafmacun.org/...tanin-eksi-oy-verenleri

şahsen burada an itibariyle 2. sırada bulunmamın sebebi sözlükteki bu pkk yandaşı insanlar. ben bu yazarlara olumsuz oy vermekten çekinmiyorum, sözlük elime bu imkanı vermişse, sözlükte olmasını istemediğim entry'lere olumsuz oyumu verebilmeliyim. buraya bakıp, insana ibne şeklinde bir damga vurulması gayet yanlış. ha isteyen seovi der, isteyen seov der, isteyen dost der, kardeş der, ona kalmış. ama kimse demokratik hakkını kullanıyor diye yerilmemeli, benim görüşüme göre bu takdir edilme sebebidir bile. bırakın isteyen olumlu, isteyen olumsuz oyunu kullansın, kimin istenildiği, kimin istenilmediği belli olsun. böyle terörizm propagandası yapanlar da kendilerini önemli sanıp aynı şeyleri yazmaya devam etmesinler. bakın hepsinin profillerine, birbirlerin destek çıktıklarını, son oy alınan kısımlarından göreceksiniz. zaten başlıklara da birbirlerinin peşi sıra yazdıkları şeylerden bunu anlamanız mümkün.

bu da dahil beğenmediğiniz tüm entry'lere olumsuz oy vermekten çekinmeyin ki, hem yazan kişi beğenilip beğenilmediğini anlasın, hem de istenmeyen kişiler gerçekten göze batsın. her şey oy mu, tabii ki değil. hiç değilse tepkinizi göstermekten çekinmeyin diyorum ben. bu adamlar yüz buldukça astarını isteyen insanlar çünkü. umarım derdimi anlatabilmişimdir.

   celeron300a   23.12.2009 16:44
   #1811711
2.

<bkz: i>

   okkes   23.12.2009 16:45
   #1811714
3.

yanlış bir yaklaşımdır.eksileyerek bir yere varılamaz.tabii bazı arkadaşlar küfretmektense eksilerim diyor ve kendilerince haklılar.ama bu bir çözüm değil.fikirlerini yazsınlar ki kendi fikirlerinde erisinler.hem de eksilenmeden,sabırla okunarak.

   hadigari   23.12.2009 16:46
   #1811719
4.

<bkz: başlığı okumadan entry girmek>

   celeron300a   23.12.2009 17:00
   #1811770
 
reklamı kapat

yazdır