spatzle

1.

yeni yazar hoşgelmiştir.

<bkz: lafmacun bando takımı>

   zibidigibi   17.04.2007 13:44
   #329879
2.

adi bir alaman geleneksel makarna bilmemnesine benzeyen yazar. a harfinin üstüne iki nokta koydunuz mu yanyana* o zaman o makarna olur iste. ama kendi sevmiyormus makarnayi.

<bkz: bu ne perhiz bu ne lahana tursusu>*

   cemkirik limon dilimi   17.04.2007 13:55
   #329896
3.

5 senelik arkadaş grubumuz hobbitlerin en hobbiti dadaş yazar..üzerinden sabah akşam çıkarmadığı kazağın kılları olduğu insanlarca 6 ay sonra anlaşılmıştır...çevredeki az sayıda fenerlilerden biri olduğu için pekçok kişiye laf yetiştirmek zorunda kalır..severiz kendini ama akbil konusunda kıllık yapar ipne o ayrı mesele..*

   uriel   21.04.2007 23:51
   #340136
4.

adinin anlaminin okudugu bölümle birebir eslestigi** yazar kisisi. bir gün sonra ancak bakabilecegimi düsünsem bile güvercinlerini beklemek gercekten hos. simdi bile yalan degil, bu saatte onun hatrina burda durmakta, bir yandan da catir catir yazmaktayimdir sevgili sözlügüme.
**

   cemkirik limon dilimi   27.04.2007 02:12
   #353923
5.

kendini sozlugun futbol spikeri olarak gordugunu dusundugum kisi.* can sıkıntısındanmıs son aldıgım duyumlara gore.

<bkz: 29 nisan 2007 sivasspor besiktas maci>

   yuck fou   29.04.2007 16:19
   #359100
6.

anlatacak diğer hikayelerini de hevesle beklediğim*, kredi kartı mağduru*, zeytinyağlı taze fasulye yapabilen*, kah renkli istoplarla, kah ipi kopan uçurtmanın peşinden koşuşuyla* çocukluğuma dönmeme vesile olmuş,
iyi ki de gelen, iyi ki de yazan futbol entryleri hariç* entrylerini takibe aldığım yazar.
ayrıca sözlük içerisinde bir yazarı takip etmenin zorluğunu hesaba kattığımda, ferro'ya kızma nedenimdir kendileri. olsun artık, yatıp kalkıp okuyucaz entrylerini. pek bir hoşlaştık uslubundan.

not: bu entryde 5 yıldızlı bakınız kullandım, sözlükteki karşılığı yıldızlı pekiyidir, ona göre. siz de okuyun, okutturun. lay lay lay...

   plebisit   29.04.2007 16:28 ~ 16:29
   #359139
7.

ayriyetten vikipedi nin ingilizce versiyonunun yalancisi olarak söylemem gerekir ki spätzle, drosophila melanogaster adi verilen bir meyve sinegininde bulunan proteinin adiymis. saniyorum ki bu makarna sevmeyen yazar burdan yürütmüs nacizane rumuzunu.**

   cemkirik limon dilimi   30.04.2007 22:54
   #363399
8.

ustam, büyüğüm. * aynı üniversite aynı bölümdeyiz. tek fark o mezun, ben daha yolun başında. yalnız hayallerimi yıktığını da söylemeden geçemeyeceğim. ben sanmıştım ki biz dnalarla oynıcaz, sürekli mikroskoba bakıcaz, 5 ayaklı, kırmızı gözlü, üstten bakınca ördek, alttan bakınca eşek tarzı canlılar üretcez, hop oynıcaz, hop oturcaz. * meğerse gerçekler böyle değilmiş. *

bunların dışında bir de entrylerini beğeniyorum aynı zamanda evet. hatta bazılarında aha benim bölümümden diyip gururlanıyorum bana ne oluyorsa. * *

   dediydi dersin   01.05.2007 19:30 ~ 19:33
   #365433
9.

#375609 numarali entrysiyle zekâsini kanitlamistir benim gözümde. inceden de bir elestiri sezsem mi bilemedim...lakin kar la kâr arasindaki fark sebebiyetiyle olsun, ben icinde elestiri var diyeyim.*

   cemkirik limon dilimi   06.05.2007 21:53
   #377507
10.

şeytanın fellik fellik aradığı yazar. tüyünü çalmış bu spa, ne ayıp. kırk yıllık tanışıyormuşuz hissiyatı uyandıran bu yazara, kendi memleketinden şöyle de bir şiir getirdim, neden derse işde eele.

"seni ele sevirem ki...
diyirsen ki, niye?
ne bilim işte ele!
seni görende bir hoş olir, ölür ölür ölirem...
ahşam olir davar, nahır, mal gelir.
komlar, ahırlar dolir
sayiram sayiram biri eskig
bi daha sayiram
bi de bahiram ki, tamam.
ama üzülirem;
çünki sen gelmirsen.
diyacahsan niye?
bennam, işte ele!
yassi olir;
sekide ekmek yiyeceğam
civil lavaşi dürüm edir, tam kıtliram,
sen ahlıma gelirsen, yiyemirem.
sen ahlıma gelirsen, boğazımda dügümlenir.
gene diyirsen ki, niye? işde ele...
anam örtüleri sarir...
gendi gendimi yiyirem.
o da gidir, kalli biçare galiram.
gözlerim süzülir, yuyicağam, uyiyamiram.
gafam garişir, yüreğim sığışir, yatamiram.
gene diyirsen niye? işde ele!
guşluğa doğri daliram
hayal, hülya görirem, sanki yanımdasan
sevinir, sevinir bir hoş oliram,
bir de ayıliram ki, yasdığa sarılmışam
diyacaksın ki, niye?
amaan, işde ele.
sabah olir, horozlar ötir, gün doğir...
gahiram tavuhlara, culuhlara yem verirem...
culuhlari dutir dutir öpirem;
onlari bile sene benzedirem.
saggın deme niye?
ne bilim, işde ele!
gün gibi gelir, ay gibi gidirsen.
beni yiye yiye bitirirsen.
hep ömrümden götirirsen.
seni sevdigimi de çoh ey bilirsen.
diyirsen ki, niye ?
bilirsen , işde ele!
babam beni gapiya goymir diyirsen.
ey helt yiyirsen.
gomşulara, emin, bibin, ezen gile gidirsen...
madem ele çıh cama, tırhıca gel!
yüzün görim, bu da bene yeter
saggın deme niye! işde ele..."

   plebisit   15.05.2007 11:15 ~ 11:19
   #396645
11.

<bkz: gel otur bi soluklan yigenim>

   kazenski   17.05.2007 14:40
   #401692
12.

5 yıllık bir mesafe... ayak izlerini takip ede ede, bıraktığı ekmek kırıntılarından kuş gibi alır gibin izinden gideceğim ustamdır. ya da gidemesem bile- tam olarak bunu daha hazırlıkta başaramasam bile- çaba göstereceğimdir, ha gösteremedim göstertecektir eminim. bana pc başında rahat vermemekte, vicdan azabı çektirmekte olsa da bilirim ki iyiliğimi istemekte, şu kız bitirsin de bir an önce laboratuvarı açalım derdindedir. laboratuvarda o deneyleri yapacak, bilim adına çalışacak, şu zavallı iki ise laboratuvarın temizliğinden yemeğinden sorumlu olacaktır. 5 yıl boşuna okumamıştır evet.
kısa sürede bu kadar kaynaştığım yegane insanlardan biri olmasının en önemli nedeni çok yönlü olmasıdır elbet. bir sohbet girer, ağır ağır derin konularda yazarız, bilgi alışverişi yaparız, düşünürüz, kimi zaman olur esprinin eğlencenin dibine vururuz, kimi zaman takım muhabbetlerine gireriz, kimi zamansa ki çoğu zamansa bana bir şeyi hatırlatır, beni pcden uzaklaştırır, geçinip gideriz.
nese şimdi bu ustamın da gençlik ve spor bayramını kutlamaktayım. ona günün anlam ve öneminden dolayı o gün bol bol spor yapmasını, gençliğinin tadını çıkarmasını dilerim. ha bi de bir doom günü de burda mı vamrış neymiş. onu da kutlayım gelmişken hadi. ne mübarek günmüş diğğ mi diğğ mi... hadi nice nice yıllara...

edit: bu entry 19 mayıs'ta buraya giremeyecek olmam dolayısıyla şimdi yazılmıştır. bahsi geçen kişinin doğum günü 19 mayısta'dır.

   dediydi dersin   18.05.2007 01:22
   #403174
13.

not: bu entry türkiye saatiyle yazılmıştır, lafmacun org'un saati biraz kayıktır. arkamızdan atlılar kovalamaktadır.

sadet:
birinin iyi niyetinden şüpheye düşmemek için ille de uzuunca süreler boyunca onun yaşamına tanıklık etmenin gerekli olmadığını, çeşitli boy ve ebatlardaki* kazıkların uzun uzadıya tanışıklık ettiğimizi sandığımız kişilerce müsait bir yerlerde vücudumuzun muhtelif köşelerine yerleştirilmiş olmasından ötürü biliyoruz artık. işbu sebeple, neden kısa kesmediğimi bilemediğim bir cümlenin ardından, iyi niyetinden şüphe ettirmeyen bu hayaller kâhyası arkadaşımızın doğum gününü en içten dileklerimle kutlarken, bir ömür boyu mutlu olmasını temenni eder; ümit etmenin de bir bedeli olduğunu hatırlatırken, offlarının yerini eti puffflara bırakmasını, henüz görmesek de güleç olduğunu tahmin ettiğimiz gözlerinden parıltının eksik olmamasını dileriz. biz kim miyiz? inanın onu biz de bilmiyoruz, ve tebrik kartı niteliğindeki bu tuhaf entrymize son verirken sözü atilla atalay'a bırakıyoruz:

"...ama bu kez farklıydı. dayım eliyle bir ateşböceği yakalayıp, sigarasının jelatinine koyarak bana "çoban ampulü" yapıvermişti. elimde jelatin içinde yanıp sönen ateşböceğiyle bir süre dolaştıktan sonra onu nazan'a göstermeye karar verdim. daha görür görmez ağlamaya başladı. bir bana bir elimdekine bakıp hıçkırıyor, gözlerini sımsıkı kapatıyordu. periler mi söyledi, ne oldu, nasıl akıl ettim bilmiyorum; jelatini gevşetip ateşböceğini gökyüzüne bıraktım. ağlaması bıçak gibi kesildi. bir süre gözleriyle ateşböceğini izledi, sonra bana baktı, "burnu fındık" dedim, güldü..."

o da gözlerini sımsıkı kapasın.. şimdi açsın ve heep gülsün..***

   plebisit   18.05.2007 23:55 ~ 19.05.2007 00:21
   #405724
14.

dogumgünü olan arkadasim. sirf bu yaziyi patadanak saat on iki civarlarinda yazabileyim diye öncelikle word de yazdigimi da belirteyim.
o benim hayatima güvercin kelimesinin anlamini farklilastirarak katan insan*. öyle tanidigim ilk günde gaza gelip msn imi istemeyen, hatta msn mevzuunun ilk telefon konusmamizdan sonra yine de „muhabbetimizi bozar mi?“ düsüncelerinin ikileminde zorla verdiigm sahsiyet. oysa ki ben, artik muhabbetimizin istemeyecegim boyutlara tirmanmayacagini anlayinca yapmistim bu yüzsüzlügü. ki düsündügüm gibi de oldu. halihazirda cok severek konusmaktayim kendisiyle.
konustuklarimiz bize kalsin derim, sonucta bizden ötesini alakadar etmez.

adini, bir yimirtali makarnaya benzetmemden ötürü kendisiyle tanistigim, bence tesadüfün alasi, onca kaderin bir cilvesi olan güne binayen de iyi ki o burdaymis, iyi ki ben de burdaymisim diyorum.

* iyi ki dogdun, iyi ki burdasin…daha nice iyiler girecek hayatimiza. bunlari görebilmemiz dilegiyle.


*

   cemkirik limon dilimi   19.05.2007 00:01
   #405746
15.

allahın günü gördüğüm...
beraberken fener mener siyaset falan derken 24 saatin 26sında kafamın başında tantana eden bi adam olduğu için duygulu bişiler yazamayacağım sözlük yazarı..
iyiki doğdun lan* * * *

   uriel   19.05.2007 00:09
   #405772
16.

dogum günü kutlu olasıca yazar.

zaatalime verdiği sağlam ayarla tanışmak nasip olmuştur.( gerçi ona tanışmak denirse) terbiyesizlik yapmak istemiyorum ama ''sıra bana da gelcek ulan elime düşme sen'' demek de istiyorum kendilerine * .

neyse efendim böyle yanarlı dönerli cümlelerden sonra '' hakkında hiçbir sey bilmedigim bir adama neden entry yazıyorum ben'' düşüncelerimle birlikte , dogum gününü kutlar sevgilerimi evine kargoyla yollarım.

harbi ya sen kimsin ? neden ben böyle bir entry yazdım anlamadım.*

<bkz: dogum günün kutlu olsun mutlu ol senelerce>

   zibidigibi   19.05.2007 21:07
   #407864
17.

#426832 entrysi ile şaşırtmış, bakakalmama, olayı çözme çabası içine girmeme sebebiyet vermiştir. ustam olduğu için ve genetik mezunu olduğu için yazdığından derin manalar çıkarmaya çalışmama, ama çıkaramama ve 5 yıl sonra belki anlarım diye bir yere kaydetmeme sebep olmuştur. **

   dediydi dersin   27.05.2007 22:41
   #427168
18.

16 haziran 2007 lafmacun org makina zirvesinde arkamda oturduğu için ** yastık görevi görmüş, seri + puana boğulmuş yazar. daha nice zirvelere...

   anarsistanbul   17.06.2007 08:27 ~ 08:27
   #473298
19.

hoşsohbet,espritüel,çaykolik,boğaziçli,pis febeli ve daha sayamadığım bir çok özelliği bünyesinde barındıran yazar.sevdik seni bir kere.*

   muselem   18.06.2007 20:58
   #478730
20.

tanışılmış ve görülmüştür ki kendisi oldukça kaliteli bir insan, sıcak bir arkadaştır. zirve olsun olmasın kendisiyle irtibatı koparmamak, koparmayanın hayrınadır.

   ilelebetmuhalefet   18.06.2007 21:05
   #478758

12345  

 

sayfa

 / 5 

reklamı kapat

yazdır