spider man 4

1.

serinin dördüncü filmi 2011 yılında vizyona girecekmiş. başrollerinde kirsten dunst ve tobey maguire oynayacakmış.

   raindrop   03.06.2009 16:52
   #1420580
2.

seri'nin 4.filmidir. sony seriyi taze bir kan ile devam ettirecek bir hikaye için sürdürdüğü senarist arayışını nihayet sona erdirdi. görüşülen çok sayıda senaristin arasından spider-man 4 filminin senaryosunu yazması için james vanderbilt ile anlaşıldı. david fincher'în yönettiği zodiac filminin senaryosunu yazmış olan venderbilt şu anda da x-men origins: wolverine senaryosu ile dc'nin vertigo grubunda yayınlanmış olan losers çizgi romanının sinema uyarlaması senaryosu üzerinde çalışmakta. vanderbilt'in seçilmesindeki en önemli etkenin özel efekt ağırlıklı değil de karakterlere odaklanan bir hikayeyi ön plana çıkartıyor oluşu olduğu söylenilmekte.

spider-man 3 her ne kadar serinin en büyük gişe hasılatını sağlamış film olsa da filmde kısa süreye çok sayıda karakter sığdırılmaya çalışması ve özellikle venom'un çok kısa gözüküyor oluşu nedeni ile eleştiriler almıştı. söylentilere göre serinin dördüncü filminde aynı hata yinelenmemeye çalışılacak.

laura ziskin'in gene yapımcılığı üstleneceği filme yönetmen sam raimi ve başrol oyuncuları tobey maguire ile kirsten dunst üçlüsünün geri dönüp dönmeyeceği şu an için belirsiz fakat tobey maguire ve kirsten dunst sadece yönetmen koltuğuna sam raimi yeniden gelirse döneceklerini defalarca açıkladılar. raimi dördüncü filmin de yönetmenliğine oturursa film üzerinde çok daha fazla kontrol istemekte.

yönetmen sam raimi'nin dördüncü filmin de başında yeralıp yeralmayacağı hala belirsiz olsa da film ile yakından alakalı. raimi şunları söylemekte: ''şu anda yapımcı stüdyo sony yeni senaristler ile toplantılar ayarlayıp deneyerek spider-man serisine taze bir yaklaşım ve yeni bir hikaye oluşturmaya çalışmakta. yapımcılar avi arad, laura ziksin ve amy pascal ile toplantılarda bulundum. farklı yazarlar gelip gidiyor ve spider-man’in bu aşamadan sonra ne yöne gidebileceğine dair farklı hikayeler ortaya atılıyor.''

   raindrop   13.07.2009 16:04 ~ 16:04
   #1488029
3.

2009 da bekliyordum ben 4. filmi.bu hızla devam ederlerse eğer serinin son filmini çocuklarımla izleyeceğim.

   beelzebub has a devil put aside for me   13.04.2010 00:08
   #2019116
4.

spider man serisi bu film ile yenilenerek beyazperdeye gelecektir. ilk üç film den bağımsız olacağı için yeni bir serinin başlayalacağını söylemek yalan olmaz. başrol oyuncuları ve yönetmen de değişmiştir.

yapımcıların gişe başarısı için the dark knight benzetmeye çalıştıkları filmdir. ancak batman ve spider man öykülerinin birbirinin zıttı olması nedeni ile ellerinde patlaması da çok muhtemel durumdur. şimdiden toplam dört senaryo yazılmış ve hiç biri yapımcılardan geçer not alamamıştır.

yeni seri ile birlikte en azından spider man sam raimi'den kurtulmuştur. bu bile yeni serinin umut verici olmasını sağlamaktadır.

   ragiax   13.04.2010 00:18
   #2019134
 
reklamı kapat

yazdır