stalin uzerinden komunizmi elestirmek

1.

stalin'i sevmeyen bir insan olarak bana oldukça komik gelen olay diye başlayabilirim.

deniyor ki stalin 35 milyon türkü katletti. gittin saydın mı diye sorarlar adama. 35 milyon demek şu anki türkiye nüfusunun yarısı demek. o kadar türk var mıydı sizce sscb'de? onu da geç niye sadece türkler öldürülünce mi ayağa kalkıyorsunuz? trenlerle götürülen polonyalılar, çeçenler, inguşlar, ermeniler vs. niye sesiniz çıkmıyor. kaldı ki savaş sırasında isyan edersen bir şekilde cezalandırılırsın.

cani diyince niye aklınıza sadece stalin gelir? o çok sevdiğiniz cengiz han çok mu hümanistti? asıl en fazla türkü katleden o adamdı. rus çarlığı'na niye birşey diyemezsiniz? onlar çok mu iyi davrandılar türklere. adolf hitler yahudi dinine mensup türkleri öldürürken niye ona tepki konmadı? müslüman kardeşlerinizi öldüren george w. bush'a niye sesiniz çıkmaz? aynı şekilde radovan karadzic çok mu ince ruhluydu?

uzun lafın kısası hollywood filmlerini bir kenara bırakın ve gerçeklere bakın. stalin sütten çıkmış ak kaşık olmayabilir. ama cani denince akla sadece stalin geliyorsa oturup düşünmek gerekir.

   cay bardaginda ice tea   11.02.2011 16:36
   #2299709
2.

cengiz han'ın türk olup olmadığının kesinleşmemiş olması bir yana, stalin'in öldürttüğü (saymadım ama arkadaşlar üzerinde çalışıyor*) söylenen 35 milyon kişinin de türk olduğu kesin değildir. bunların çoğu stalin'e karşı gelen insanlardı. şimdi kim kimin kuyruğuna basmış beni pek alakadar etmez ama en azından olayın "<tırnak>türk</tırnak>" kelimesi üzerinden dönmesi alakasız olmuş.

   ugokhan   11.02.2011 16:42
   #2299716
3.

aptallıktır.

   sensizliksonumoldu   11.02.2011 17:14
   #2299747
 
reklamı kapat

yazdır