sule kilicarslan

1.

1974 yılında istanbul'da dünyaya gelen şule kılıçarslan, istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi "sosyoloji bölümü"nden mezun oldu. üniversite öğrenimi sırasında "savas sanatı" ve bazı ingilizce yönetim ve strateji kitaplarını türkçe'ye kazandırdı. 1996 yılında form yayıncılık tanıtım ve eğitim hizmetlerinde editör yardımcılığı yaparak, lider yöneticiler, başarılı yönetim, kişisel gelişim konularında çeşitli kitaplar yayınladı. bu sırada istanbul üniversitesi işletme fakültesi'nde uluslararası işletmecilik programına gece devam ederek, ilk işletmecilik sertifikasını aldı. form yayıncılık'ta editörlüğe yükseldi ve form reklam ajansı'nı kurdu.


1999 yılında yeditepe üniversitesi'nde mba yapmaya başladı ve 2 sene içinde "pazarlama yönetimi" ve "e-is" alanında iki mba yaptı. 2000 yılında boğazlardan tanker geçmemesi amacıyla yaptığı ve amerika'daki sivil toplum kuruluşları ve beyaz saray danışmanlarına da gönderdiği "code-name s.o.s" cd-romu ile "turkiye'nin en başarılı 10 genci"nden biri seçildi. halen form stratejik tanıtım danışmanlık reklamcılık ve halkla ilişkiler ltd. şti.'nde genel müdür ve şirket ortağı olarak çalışmakta, reklamcılık ve siyasi danışmanlık yapmaktadır. dünya bankası (worldbank) yayınları'nın türkiye temsilcisidir.


1996 - 2001 yıllarında arı hareketi'nde uluslararası ilişkiler komisyonunda çalışmalar yaptı. anap il başkanlığında, washington merkezli uluslararası cumhuriyetciler enstitüsü (ırı) ile çalışmalar yürüttü.


avrasya kültürel ve toplumsal gelişim derneği'nde yönetim kurulu başkanı, türkmenistan dayanışma ve yardımlaşma derneği'nde genel sekreter, avrasya ileri tıp araştırmaları enstitüsü'nde kurucu üye, liberal demokrasi enstitüsü'nde yönetim kurulu üyesi, türk-amerikan işadamları derneği'nde, işletme iktisat enstitüsü mezunları derneği'nde ve washington dc merkezli amerikan genç politik liderler konseyi'nde üye olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


council on foreign relations (cfr), american university center for global peace, konrad adenauer vakfı, ırı (uluslararası cumhuriyetçiler enstitüsü), ndı (national democrat ınstitute) ile çeşitli projelerde çalışmaktadır. ak parti ıstanbul ıl yedek yönetim kurulu üyesi oldu. halen siyasi ve hukuki işler birimi'nde ve siyaset akademisi yönetim kurulu'nda çalışmalarına devam etmektedir.

şule kılıçarslan, şubat 2004'te ak parti istanbul il yönetimindeki görevlerinden istifa etmiştir.

*

   witchorexia nervosa   11.09.2007 16:26
   #663180
 
reklamı kapat

yazdır