super ajan k9

1.

espri anlayışı düşük insanları ilkokul esprileri ile güldürmeyi amaçlayan ve didem erol'un tarantinosu ile reklamını yaptığı saçma sapan bir film. ilginçtir son dönemde izleyici bu tarz filmlere yönelmiş. bu tarz filmler çıktıkça arog bir an önce gelsin diyoruz yoksa sinirden kendimi sikecem.

----- spoiler -----
uluslararası terörist deşifre, tüm dünyadan terör örgütlerinin paralarını işletiyordur. deşifre bir gün pentagon’dan bir virüs çalar ve üzerinde çalıştığı kimyasal silah kullanıma hazır hale gelir.

planını türkiye’de toplanan nato zirvesinde, virüsü su şişelerinin içine enjekte ederek gerçekleştirir. insanların başkalaşmasına sebep olan virüsle delegelerin kimi kadına, kimi ağaca vb. dönüşür. olayı çözmek için görevlendirilenlerse başarılı olduğu kadar sakar da olan ajan k9 ve güzel ve seksi ortağı ajan ayşe kosovalı'dır.

sakarlık ve absürdlüklerle dolu macera, türüyle avrupa sinemasında dahi örneği olmayarak türkiye için de bir ilktir. 2.5 milyon dolar bütçeli filmin başarılı oyunculardan oluşan ve 1.500 figürana sahip zengin kadrosunun yanısıra sanat yönetmenliğini, senaryodaki seçiciliğiyle tanınan 5 altın portakal ödüllü mustafa ziya ülkenciler yapmıştır.
*
----- spoiler -----

beyazperde puanı 3.2, idbm puanı ise 2.6 imiş.

   20karakteryetmiyor   12.10.2008 11:50
   #1053663
 
reklamı kapat

yazdır