suriye nin dusurdugu fantom gozetleme ucagi

1.

türkiye'nin savlarına göre suriye hava sahasını kısa süre ihlal edip, akabinde açıkta düşürülmüş uçaktır. silahsızdır zira gözetleme uçağıdır. suriye hava sahasına o kadar yakın uçması manasız gelsede, bir görevi olduğu açıktır. herhalde "suriye hava sahasını ihlal etmeden en yakın yerden geçeyim, gözetleme yapayım" dedi daldı oraya.

tabii ki tuhaf olanı şudur: bunca gelişmiş teknolojiye sahip uçağın yerinin bir türlü tespit edilip bulunamaması. hadi uçağı bulamadılar, üzerilerinde uçak düşerse sinyal veren ve yer tespiti yapmaya yarayan şeylerden pilotlarda da mı yoktu. bu nasıl kurtarma arama işidir, kimse bir halt anlamış değil. 2 uçak vardı diyen görgü şahitleri var. ee peki o zaman 2. uçak nerede.

   yenitara   25.06.2012 03:27 ~ 03:30
   #2526941
2.

korgeneral erdoğan karakuş'un yaptığı açıklamalara bakılırsa resmen provakasyon olan bir uçuş sonrası gerçekleşen hadisedir.

general diyor ki " “uçağın esad’ın dediği gibi uçaksavarla değil, füzeyle vurulduğu anlaşılıyor. uçak çok büyük ihtimalle burnu suriye tarafına çevrili direkt suriye’nin üzerine doğru uçuyordu. aksi durumda haritada görüldüğü şekilde suriye kıyısına paralel uçsaydı, dünyanın yuvarlaklığı nedeniyle burundan isabet alması çok zor olurdu. kuyruktan isabet alırdı. kuyruktan isabet alan bir uçak rahat kurtulur. nato’nun sırbistan’a yaptığı hava operasyonunda fransız uçağı kuyruktan isabet almasına rağmen rahatlıkla uçak gemisine iniş yapmıştı. bu durumda pilotlar da koltuğu çekip kurtulabilirlerdi."

bu şu demek uçak suriye'ye doğru gidiyormuş. pilotlar bunu bilemeyecek kadar cahil olabilir mi, üstelik uyarıda almışlar.

daha vahim olanıysa şu;

burada sorgulamamız gereken bir başka şey daha var. genelkurmay’dan mit’e devredilmiş elektronik sistem (ges) füzenin fırlatıldığını nasıl tespit edemedi? bu sistem genelkurmay’dayken, ege’de biz eğitim uçuşu yaparken, karşı koymak için hangi adadaki yunan uçağının motor çalıştırmaya başladığını daha yerdeyken tespit eder, havadaki pilotumuza bildirir, ona göre durum almasını sağlardık. suriye’nin füze rampasının hareketlilik sesi tespit edilip, pilotlara bildirildi mi? bildirilmiş olsa çocuklar ona göre davranırdı diye düşünüyorum. bu kritik soru da yanıt bulmalı.”

yani general diyor ki; pilotların kendilerini savunmak için ellerinde hiç bir donesi yoktu. onları resmen suriye'ye yem etmişler. savunma sistemi pilotları korumamış ve bu gücü varken bunu yapmamış.

yani hacı pilotları resmen birileri suriye ile savaş yapalım diye savunmasız ve bilerek yanlış yönlendirmiş ve ölümlerien sebep olmuş. bu iş uludere olayı gibi ve görünen o ki, bir takım güçler suriye ile kapışmamızı sağlamak için her şeyi yapıyor, savunma ağları yanı sıra askeri uçakları kontrol edebiliyor.

bu olay geçmişte türkiye üzerindenden suriye'yi kimyasal fabrikalarını vurduk diye dalag geçen israil'in eylemlerine benziyor. o olayda da israil türk karasuları ve hava sahasını gizlice kullanmış ve suriye'yi vurmuştu. hiç bir devlet yetkilide çıkıp "bu nasıl olur lan. demek ki israil istese ankara'yı da vururdu" demedi ve bu düşmanca eylemi ciddiye almadı ya da çok korktu.

zaten bu olay sonrası asıl düşünmek lazım ki, türkiye radarlarını susturup suriye'ye saldırabilen güç, radarları susturuyorsa, uçaklarıda susturur. o zaman suriye'mi daha sakat ve tehlikeli yöneticilere sahip, yoksa israil mi!?

lan devleti yönetenler uyuyor mu! pilotları resmen harcamışlar. benim en merak ettiğim şey pilotların hangi inançtan olduğu. şayet pilotlar suriye yönetiminin inancındansalar, bu işte kesin israil'in parmağı var diyeceğim. çünkü bu sayede suriye ile savaşa en çok karşı çıkan kesime suriye karşı tavır alacak.

bugün ki hillary clinton ve israil açıklamalarına bakılırsa herşey daha açık görülüyor. yani asıl tehdit suriye değil israil'dir sonucu çıkıyor.

   yenitara   07.07.2012 02:55
   #2532057
3.

milli savunma bakanı ismet yılmaz'ın, ”şu ana kadar çıkan parçalarda yapılan incelemelerde herhangi bir füze ve mermi izine rastlanmamıştır” dediği olaydır. bakan o kadar emin ki "biz ne diyorsak odur" demiştir.

tabiki herkesin aklına bir jet mermi veya füze ile düşürülmediyse, sapan taşıyla mı düşürüldü acaba sorusunu getiriyor. yoksa ruslar çok enteresan bir silahı mı denediler. bunu bilen yetkililer bu silahı biliyordu da denemek için mi koç gibi çocukları harcadılar.

   yenitara   07.07.2012 22:46
   #2532302
4.

suriye'nin düşürdüğü konusu bile yılan hikayesine dönen uçaktır. arama gemisi arızası , naitilius'un bölgeden ayrılışı , hala resmi ve net belgeler deklare edilip , gerekenin yapılamaması , sınıra süren askeri sevkiyat, bugün boğazdan geçip akdenize hareket eden rus savaş gemisi.

<bkz: çook kişinin kellesi gidecek daver çookk>

   ceogen   11.07.2012 22:27
   #2533426
5.

suriye'nin satin aldigi, gizlenmekte olan bir rus teknolojisinin abd'den alinan istihbarat dogrultusunda ne sekilde calistiginin ve yerinin tespit edilebilmesi icin provoke edilmis olabilecegi de düsünülmesi gereken ihtimallerden. bu durumda turkiye'nin ucaginin silahsiz olmasi ve magdur gorunebilmesi gerekir ki zaten oyle. rus filosunun yavas ve tekin hamlelerle suriye aciklarinda demirlemeye, birikmeye yani hazirliga baslamasi da isin diger boyutu... isler cok kotu karisacak gibi gorunuyor, bu durumda savas abd/nato-rusya arasinda gerceklesirken turkiye ve suriye piyon durumuna dusup avrupa birligi tibbi malzeme ve silah satisi ile ceplerini bir guzel doldurur... kesif icin neden heron kullanilmadigi da diger soru isaretidir...

   rieper   12.07.2012 05:34 ~ 05:43
   #2533482
 
reklamı kapat

görseller

yazdır