tabular yikilacaksa tek eslilik ilk sirayi almali

1.

boş zamanlarını sözlük yazarlarını hedef göstererek değerlendirmek yerine sözlüğe bir şey katma çabasında olan birilerinin çığlığıdır. sosyalist kral faysal'ın manifestosudur. oyunun tadına varmaktan çok oyuncuları hırpalayarak haz alabileciğini düşünenlerin yüzüne çarpılması gereken gerçek bir temennidir.

feministler bilmiyorlar... kadının gücünden gerçekten haberleri yok. kitabi bilgilerle, batıdan öğrendikleriyle toplumun istekleri arasında sıkışıp kalmışlar. bu yüzden kadına yönelik gerçek politikalar yerine işin kolayına kaçıp her 8 mart iki halay, üç mor pankarta yazılmış sloganla göz boyuyorlar. gerçekten feminist olmayı bugün bana mısın demeyen hiçbir kadının gözü kesmiyor.

bir erkek çok eşli olmak istiyorsa şayet, bu hakkı onun elinden alınmamalı. saldırılar başlamadan açıklayayım neden böyle olması gerektiğini. feministler toplumu tanımadıkları için kadının rolünden de, etkisinden de habersizler. mesela sınır ötesi harekat zamanıydı. dtp'liler eylem yapacaktı değil mi? beyaz tülbent eylemi... bunu kökeni nereye dayanıyordu peki? mezopotamya uygarlıklarında kadınlar tülbentlerini savaş meydanına bıraktıkları zaman ateşkes ilan edilirmiş. belki de dtp'den öğrendiğim tek hayırlı şey bu. yani düşünün bir kadın tek başına tarihin akışını değiştiriyor kendi insiyatifinde bir hareketiyle. bugün o bölgede yaşayan insanların katı feodal yapıyla yaşamak zorunda olduğunu düşündüğümüzde bu çok şaşırtıcı.demek ki doğu ve güneydoğu'da bile olaylar düşündüğümüz gibi değil.

erkek egemen, ataerkil bir toplumda yaşıyoruz lakırdısı külliyen yalan. her ne kadar başat rollerde erkekler gözükse de kadınların sinsi zekası ve ayrıntıcılığı dizginleri ellerine almalarını sağlayan etmenler. bunu yazın, bir ilişkide kadının istemediği hiçbir şey gerçekleşmez. zaten gerçekleşirse ilişki de olmaz. kadın terkeder. kadınların en büyük silahı erkeklere sanki kral onlarmış gibi hissettirmelerini sağlamalarıdır. aslında durum hiç de öyle değildir.

bizim mahallede eski bi vahdo ağbi vardı. doğuluydu. adı ya vahdet ya da vahdettin. kimse bilmiyor gerçek adını. vahdo deriz. vahdo sürekli karısını döverdi. bunu da hiç saklamazdı. bir gün bana geldi ve şu konuşma geçti aramızda:

- kralım sen daha eyi bilin emme ben, benim karıyı dövmirem bundan kelli...

- hadi ya! üzüldüm be vahdo ağa... iyi de pataklardın hani. özellikle back hand çaprazların inanılmazdı.

- hee bekent... yovı kıralım düşündim taşındim dedim ki kendime ben bu karıyı boşa dövirem hah! dövirem, dövirem gene onun istediğine gelirem. o zaman ne hacet zopaya he mi?

- kısmet be vahdo ağa. her işin başı sağlık.

- hee nasip...

-...

bakın bu adam evlendiklerinden beri her gün dövüyordu karısını. sonra ne oldu, kadının fiziksel yetersizliklerine rağmen saklı olan üstünlüğüne ram olmak zorunda kaldı. lan oğlum çok klişe bak kullandırmayın bana! kadının fendi...

işte böylesine büyük bir gücü rekabet edeceği başka güçler olmaksızın erkeğin karşısına çıkarmak insafsızlık. düşünsenize adamcağızın halini... ama kadının evde rekabet edeceği başka süper güçler olsa durum farklı olur pek tabi. unutmayın tek kutupluluk diye bir şey yoktur. kutup tekse bunun adı hegemonyadır. erkekleri kadın hegemonyasından kurtarmak için çok eşliliğin bir an önce masaya yatırılması lazım.

   faysal   02.11.2008 15:48
   #1075002
2.

grup seks fantazisi olup da karambolden kıçına bir şey girmesinden endişe eden kişi beyanatı. çok eşlilik sayesinde risksiz bir grup seks hayaliyle söylenebilir.

<bkz: başıma bir iş gelmeyecekse grup seks yapmak istiyorum>

   nicholai alexandrovic hel   02.11.2008 15:50
   #1075009
3.

bir şahıs eşleri arasında zerre kadar ayrım yapmamalıdır ki birden çok evliliği gecerli olsun. günümüzde bunu yapabilcek erkek var mı? yani bütün eşlerini aynı oranda sevecek, onlara ve onlardan olan çocuklarına aynı oranda sevgi verebilecek mi, aynı oranda bir yaşam düzeyi sağlaya bilecek mi? benim tanıdığım hiç bir erkek bu özeliklere sahip değil. sizi bilmem.

   eser   02.11.2008 16:01
   #1075021
4.

acikcasi beynimi okumuslar. poligami deniyorsa bir tek eril acidan bakmamak lâzim. polyandri diye bir sey de var. inanin kocalarimdan birini digerinden ayirmam. bir kere esitlik basucu prensibimdir. bir mormon kadar olamadiniz, askolun yeaaa...

   cemkirik limon dilimi   02.11.2008 20:25
   #1075259
5.

insanlara akıllarına gelenlerin korkunç şeyler olmadığını hatta onları dile getirebileceklerini söyleyin.

jack nicholson.

   adebisi   02.11.2008 22:57
   #1075462
 
reklamı kapat

yazdır