tanju asanel

1.

1988 yılında profesyonel müzik yaşantısına başlayan tanju aşanel, "kendime söylediğim yalanlar" ile şarkılarını müzik dinleyicisine sunuyor.

"herşeye rağmen müzik" etiketiyle çıkan ve 10 şarkının yer aldığı albümde 9 şarkının söz ve bestesi tanju aşanel’e ait. prodüktörlüğünü tanju aşanel’in, müzik direktörlüğünü serkan aşanel’in üstlendiği albümde şarkıların düzenlemelerini ise eser taşkıran, serkan aşanel ve serkan baysal gerçekleştirdi. bülent ay, gültekin kaçar, serkan aşanel, ismail soyberk, kenan vural, hakan caneroğlu, tuncer tunceli, vecihi akın, bülent akbay, meltem taşkıran, eser taşkıran, barbaros büyükakkan gibi pek çok değerli müzisyen sesleri ve enstürmanları ile “kendime söylediğim yalanlar”ın hayat bulmasında katkı sağladılar. albümün mixlerini arzu alsan, pieter snapper, k.jan ıbar ve eser taşkıran yaparken mastering ise k.jan ıbar ‘a ait. yaptığı müziği “ara sokaklara sapmayan, başka müzik tarzlarına göz kırpmayan batı standartlarında ve sulandırılmamış bir rock” olarak tanımlayan şarkıcının ilk klibi “ben yolcuyum” isimli şarkıya haydarpaşa tren garı’nda, bir günde, ulusal kanallardaki birçok dizinin yönetmeni serkan ipekören tarafından çekildi.

ayrıca çok sevdiğim bi abimdir kendisi alternatif müzik arayanlara çok anlamlı sözler eşliğinde dinleyebileceğiniz bir albüm olduğunu hatırlatmak isterim.

   vecii   13.04.2010 20:07
   #2020232
 
reklamı kapat

yazdır