tarik el hasimi

1.

ırak devlet başkanı yardımcısı sünni devlet adamıdır. iran ve şii etkisi yüksek ırak hükümetince her yerde aranıyor. hakkında interpol bülteni çıkartılarak, bir an önce yakalanması istenen tip. bop - gop projeleri eş başkanı türkiye cumhuriyeti başbakanı, recep tayyip erdoğan tarafından türkiye'de ağrılandığı biliniyor.

bütün bunların bilinmesine rağmen, ırak yönetiminin interpol bülteni çıkarması, recep beye karşı alınmış bir tavırdır ve "o adamı istiyoruz, sana rağmen" denmektir.

elbette bunu diyen ırak yönetimi başbakanı maliki, açıkça kuzey ırak bölgesel yönetimi başkanı mesut barzani ve başbakana recep tayyip erdoğan'a meyda okuyor.

olay sünni - şii çatışması sebebiyle bu kadar derinleşti. ırak hükümeti ise bu şahısın ırak'ta cereyan eden pek çok bombalama ve yolsuzluk olayını bizzat planladığını ve uygulattığını söylüyor.

tüm çabaları ırak'ın istikrarsızlaştırılmasına yönelik olduğu için de yargılanması gerektiği söyleniyor.

tabiki şii egemeniliğine geçen ırak'ta, sünni gücün iktidar olması için bop - gop eşbaşkanı ve arkasındaki güç tarafından yem edilmeyeceği açık olan tiptir. şii ırak başbakanı güçlü bir koz bulabilirse çekip alır, yoksa yakalanması çok zor.

   yenitara   11.05.2012 10:40
   #2515164
2.

interpol aracılığı ile aranan ve akp hükümetinin yetkilileri bekir bozdağ ve beşir atalay'ca "misafirimizdir, kimseye vermeyiz" denerek, uluslararası anlaşmalara atılmış imzaların inkar edilmesine sebep olan tiptir.

kendisini ırak'tan kaçıp önce katar, ardından ise suudi arabistan'a gitmiş, oradan da türkiye'ye sığınmıştır. zaten katar ve suudi arabistan'a gitmesinden de anlaşılıyor ki, bop ve gop projesinden kullanılan müslümanlara karşı yapılan en büyük operasyonun, yani yeni haçlı seferinin başındaki elemanlardan.

sığındığı türkiye malum ki gop ve bop eşbaşkanınca yönetiliyor. o halde dünya'da en güvende olduğu yere gelmiş demektir.çok yakında ırak hükümeti iel sırf bu yüzden çatışırsak ve hatta savaşırsak acaip komik olacaktır.

uluslararası görüşlerini açıklarden "hukuk ve demokrasi'den yanayız" diyen hükümetin sahip çıkması çok daha komiktir.

bağdat'taki bir mahkeme tarafından gıyabında yargılanan haşimi ve korumaları, aralarında altı hakimin de bulunduğu çok sayıda üst düzey yetkiliyi öldürmekle suçlanıyor.

   yenitara   11.05.2012 10:44 ~ 10:47
   #2515165
3.

idama mahkum olmuş. suçu şii liderleri ölüm timleriyle ortadan kaldırmak. bu timler yakın bir ülkede eğitilmişmiş. ırak karışacak gibi yine. bu şahıs, ırak karışırsa türkiye de karışır gibilerden laflar etmişti. allah günahlarını affetsin(yakalanır ve infaz edilirse tabii)

   zelisa   09.09.2012 15:39
   #2553452
4.

adnan menderes'in mezarını ziyaret etmiş tip. kendisine soru yönelten gazetecilere ”gerçekler ortaya çıkana dek, türkiye’de kalmak zorundayım. geçici bir süre için türkiye’de kalıyorum. ondan sonra muhakkak ülkeme ve halkıma hizmet etmek için ırak’a dönmek zorundayım. türkiye hükümeti ve halkı, beni kucakladığı için onlara minnettarım. başbakan recep tayyip erdoğan’a saygıyla teşekkür ederim. o benim ağabeyim” yanıtını vermiş. yani başbakanla kanki sananlar yanılmışlar. meğer olay abi kardeş mevzuuymuş.

   yenitara   19.09.2012 13:29 ~ 05.01.2013 10:50
   #2555682
5.

türkiye cumhuriyeti hükümeti'nin başbakanınca, yıllık 4 milyon dolar yani günün kuruyla 7 mlyon 160 bin türk lirası maaşa bağlanıp, ödenek ayrılmış tip. beyeendinin aylığı ise 596 bin liraya geliyor. bu para ise örtülü ödenekten veriliyormuş, senin benim vergilerimle beslenen parazit işte.

<bkz: örtülü ödenek>

   yenitara   05.01.2013 10:54
   #2580308
 
reklamı kapat

yazdır