tatile giden adamdan bir sey getirmesini istemek

1.

devamı da şu,
sonra da kıvranmasını izlemek.
tatile giden adam evlere şenlik. ayakları yere değmeyen, tatile gidebilme lüksüne haiz süper bir kişilik artık o. aslında bunlar doğada iki şekilde bulunuyor. milleti özendirip "yahu bu bayram st.tropez' e kaçalım diyoruz, geçen sefer antalya sıktı da" diyen götler habis birinci gruba dahil olanlar (st.tropez sana kaçsin amk). bunlar adamın ağzının suyunu akıtır, siz çalışırken gittiği yerden mesaj atar (başka zaman aramaz ha öyle de piç) dönünce de "ay çok yandım bu yaz / bütün ünlüler de uludağ' daydı" vs..
başlıkta bahsedilen istismara asla maruz kalmazlar. çünkü götleri kalkıktır, kıyıya yanaşıp da bir şey isteyemezsiniz.
ama merak etmeyin. tatile çıkan bir kek illa ki bulunur. bu homo sapiensler iyiniyetlidir. sessiz sedasız hazırlanamazlarsa kendilerinden iyi biblo, taş toprak, kartpostal taşıyıcısı olur.
alın size boy boy;
1-yağcılar: tatile gitme özgürlüğünü, likiditesini onlara sağlayan kişilere mecburen kuryelik yapanlar.. ayvalık' tan anneye sızma zeytinyağı, kapadokya' dan patrona peribacası, bodrum' dan babaya çıplak karı filan (artık nasıl bir nakit akışı yaşandıysa aranızda)..
2-kendi ayaklarıyla düşenler: zavallı tatile giden adamlar vol2. gayet saf insanlardan oluşur. eğer ki tatile gitmeden önce çevrenize "ee söyleyin bakıyım size paris' ten ne getireyim?" diye soruyorsanız aha kaçın siz de onlardansınız. manyak mısınız kardeşim, paris' e gezmeye mi, balayına mı, işe mi (ne haltsa) gidiyorsunuz, hamallık yapmaya mı? canlı bomba olun, intihar komandosu olun daha iyi.
illa ki bir şey isterler. olmaz da diyemezsin. karşıdaki de çakal ha. biliyor gelince parasını alamayacağını abandıkça abanıyor siparişe. ondan sonra gidilen yerde o istenilen şey bulunmaya çalışılır, pahalıysa bir ton para el kadar zımbırtıya dökülür, bulunamazsa ayrı dert olur. e hani sen bodrum beachlerinde lahmacun yiyecektin, iki el tavla atıp "hacı aslında olacak bi kulüben kışın da burda yaşıyan" geyiği yapacaktın? yalan oldu.

hayır insanlar adam gibi şeyler isteseler içim de yanmayacak. ben litrelik kola şişesinde termal su taşıdım ulan. altınkum plajından kum çalıcam diye tutuklanıyordum nerdeyse. çeşme' den sakızlı dondurma isteyen bir arkadaşım vardı rahmetli, hala hatırlarız.
yavaştan alıyorum ama öcümü. geçende arkadaş yunanistan' a gitti. tanrı istedim ordan. zeus olur, apollo olur.
hadi bakalım ne bok yiyecek?

   sincity   20.10.2008 04:14 ~ 11:48
   #1061642
2.

ben gidemiyorum laaaağğğnn kokusunu bari alayım niyetinde beleşçilik üzerine kurulmuş bir cümledir. amaç sadece tatile giden adam bişey getirecekmi şeklindedir.eğer bir hediye gelirse şaka yapmıştım lağğğğnn diyecektir kesinlikle. ağzı böyle yavuşak yavuşak yapıp söyle bide bunu. sonra hediyeyle yalnız kaldığında bunu mu getirmiş laağğğğnn diye düşünecek bi köşeye atacaktır. belki iki yıl sonra tozlu bir halde bulacak getiren arkadaşla küstükleri için sikerim laaağğğnn diye çöpe fırlatacaktır.

   analog   20.10.2008 11:51
   #1061726
3.

"bir istedigin var mi" diye nezaketen yöneltilen soruya "caninin sagligi" yerine "hea, ordan gelirken bana x getirsene" diye cevap vermek.

mart ayinda alti ayligina türkiye'ye gidecegim. dönüsüm nerden bakssan agustosun sonunu ancak bulur. simdiden "tadelle" isteyen arkadasim var!
ne zaman türkiye'ye gidecegimi söylesem elime paket tutusturuluyor istisnasiz. "sunu da bizimkilere versene" diye. bir keresinde 20 kiloluk valizle gidip 6 kiloyla geri döndügümü bilirim. alti kilonun icinde de bu sefer ordan buraya tasidigim bir emanet vardi. aslinda isi pijlige vurup kuryelik ücreti istemek lâzim amma, iyi niyet iste...

bir de bak bak, en kil oldugum sey "bana oranin nesi meshursa onu getir" tribi. alismis gariban malatya'nin kayisisina, cengelköy'ün hiyarina...
buna newyork'dan gelirken bir fashion week getirmek gerekiyor iste. nereme sokusturayim da getireyim oglum, hea?1
paristen eyfel kuleli anahtarlik, ispanya'dan flamenko sali, kapadokya'dan bez bebek...liste böyle uzaaar gider...

   cemkirik limon dilimi   20.10.2008 12:00
   #1061730
4.

çorum' a giden adamdan leblebi istemeyen tek allahın kulu varsa bu memlekette.. o da defolsun gitsin. göt.

   sincity   20.10.2008 18:42
   #1062079
5.

-duyduk tatile gidiyomuşun bize de yörenin meşhur bir şeyini getirirsin artık
+ürgüpe gidiyorum abi peribacası getiririm sana.
....
+hoş geldin, ee getirdin mi bize peribacası
-al abi,
+olum,, y.rrak lan bu!
-olur mu abi meşhur peri bacaları!
+yok lan resmen titreşimli y.rrak bu! yuh öküz seni be, nere gittin lan sen harbi de
-hollandaya seks fuarına
+ulan baban hacı değil mi senin utan be!! bi de damarlı!!

   okkes   20.10.2008 19:46
   #1062111
6.

tatil nedir ? kimisi kafa dinlemeye kimisi toplamaya kimisi dağıtmaya gider ama asla amaç hediye almak değildir. ama toplum baskısıdır bu gittiğin yerden illa ki bişeyler alıcaksın. al işte tatilinin içine etti bu durum.

almıcam ulan almıcamm dersin başlarda. ama girdiğin mağazada 'aayyy annem de tam böle bişe istiyodu' dersin. sonra bir diğer mağazada 'babama da çok yakışır bu' sonu gelmiyo işte bunun. abla, enişte, yeğen, kanka, dostun, arkadaşın.. bi bakmışsın gitmiş avrocukların.

hee oldu ki dediğinden dönmedin. bişey almadan döndün geldin tatilden. yandığının resmidir bu. daha bir ömür kurtulamazsın dillerden.

tatilin tatillikten çıkar ne gezdiğinden bişey anlarsın ne gördüğünden.
ama şu da var ki aldığın hediyeleri verirken ki sevinç de bi başka oluyo yaa. american express reklamı gibi o sevincin değeri paha biçilemez.

   woozy   20.10.2008 20:20
   #1062136
7.

daha vahimi de vardır ..

<bkz: askere giden adamdan bir şey getirmesini beklemek>

   converse giyerim hep   20.10.2008 20:31
   #1062147
 
reklamı kapat

yazdır