tayyip erdogan in oglunun curuk raporu ile askerlikten muaf olmasi

1.

aydınlık dergisi, başbakan erdoğan'ın büyük oğlu ahmet burak erdoğan'ın 'kuşkulu' bir çürük raporuyla askere gitmediğini yazdı.

aydınlık'ın son sayısında yer alan iddiaya göre başbakan recep tayyip erdoğan'ın büyük oğlu ahmet burak erdoğan, aldığı çürük raporuyla askere gitmedi. dergide yer alan iddiaya göre burak erdoğan 2000 yılında kasımpaşa deniz hastanesi'nden aldığı raporla çürüğe ayrıldı.

aydınlık'ın iddiasına göre ahmet burak erdoğan dönemin baştabibi tuğamiral a.vehbi alpman'ın imzaladığı rapora dayanarak askerlik görevinden kaçtı. haberde, raporda burak erdoğan'ın testis kanseri tedavisi gördüğü bilgisinin yer aldığı ancak erdoğan'ın böyle bir tedavi gördüğüne dair herhangi bir bilgiye ulaşılamadığı iddiası da yer alıyor..

şehitlerimizden "kelle" diye bahseden birinden başka şey beklenmezdi diyorum..

   wampirella   27.05.2007 19:46
   #426757
2.

<bkz: biz lübnan'a asker yollamıştık ne oldu onlar>

   ugokhan   27.05.2007 19:48 ~ 19:48
   #426761
3.

geçen senede bir bakanın oğlu barajı geçememesine ragmen üniversiteye girmişti.
güldüren hareketler bunlar *, daha çok gülücez çok.

   uyuryazar   27.05.2007 19:50
   #426765
4.

yerinde bir curuk raporudur. curuk olabilir.

   tomberk   27.05.2007 19:57
   #426777
5.

<bkz: askerlik yan gelip yatmakla olmaz> diyen bir başbakandan da bu beklenirdi.

   tiki avcisi   27.05.2007 20:05
   #426792
6.

<bkz: curuk raporu>

   ramiz   27.05.2007 20:05
   #426794
7.

başka ne bekliyorduk ki,şırnak cudi de komandoluk yapmasını mı?

   ogretmenimcanimbenim   27.05.2007 20:17
   #426834
8.

zamanında darbe günlükleri üreten nokta dergisinin elinde hiçbir kanıt olmamasına rağmen, kanıt soranları cuntacı, postal yalakası ilan edenlerin aklına kanıt sormayı getiren olay. üstelik çürük raporunun neye dayanarak verildiğini söyleyebilen de yok nedense... bak sen bak tesadüfe bak...

askerliğin değil de 1 trilyonluk evin yan gelip yatma yeri olduğunu bilen rte ve çocukları yan gelip yatmak için böyle bir yol seçmişler anlaşılan. tebrik ediyoruz kendilerini.

   sepulfly   27.05.2007 21:00
   #426909
9.

korkulur efendim bu insanların siyasetinden.ülkeyi özelleştirme adı altında israile peşkeş çekmelerimi dersiniz,unakıtanın yumurta fabrikasımı dersiniz,villasımı dersiniz.tayyip oğlunu askere göndermemiş bunumu çok göreceğiz...

   elebelepiw   27.05.2007 21:08
   #426926
10.

başbakanlık yan gelip yatma değil , yanından yakınından yana yontma yeridir
izlenimini uyandıran durumdur.

   nickyokmsnversem   27.05.2007 21:15
   #426938
11.

ust uste 3 defa tour de france’ı kazanan ve fakat testis kanserine yakalanınca spora 1.5 yıl ara veren dunyaca unlu bisiklet yarıscısı lance armstrong’u bilen bilir. bu sure zarfında gordugu kemoterapi tedavisinden sonra saglıgına kavusup 4. kez tour de france’ı kazanan efsanevi bir sporcudur.

testis kanseri diger kanser turlerinden biraz farklıdır. hastalık ilerlemis olsa dahi tedavi oranı oldukca yuksek.lance armstrong canlı kanıtı zaten.

her neyse, yakın zamanda vuku bulan bir hadiseyi anlatmak istiyorum. babasını yıllar once kaybettigi icin annesiyle yasayan muhabir bir arkadasım var. iuradyo/televizyon bolumunu bitirdikten sonra askerlik gorevini icra etmek icin orduya basvuran arkadasım, para karsılıgı curuk raporu veren bir hekimin varlıgını tesadufen ogrenip, askerden muaf olabilmek icin soz konusu hekimden (bedeli karsılıgında) sahte curuk raporu talep eder. aslında adamın askerlikten kacmak gibi bir dusuncesi yok, ama annesine de bakacak bir baska akrabası olmadıgı icin bu illegal yontemden faydalanmak sanırım daha cazip geldi. detaylarını tam olarak bilmiyorum. soz konusu tabip saglık kontrolunden 1 gun once arkadasıma bir igne yaparak (artık nasıl oluyorsa) tahlil sonuclarında hepatit b semptomlarına benzer bulguların var olmasını saglayarak bahsi gecen arkadasımın curuk raporu almasını sagladı. lakin ne tezattır ki, yıllarca muhabir olarak calıstıgı bir tv programı (isim vermek hukuki sorun teskil edebilir) bahsi gecen tabibin para karsılıgı curuk rapor dagıttıgını tespit edip gizli cekim yaparak sahsı ifsa etti. dolayısıyla askeri mahkeme sorusturma baslatarak, tabibin gorev yaptıgı sure icinde curuk raporu verdigi tum sahısları askeri mahkemenin verdigi kararla tekrar saglık kontrolunden gecirdi. saglık kontrolune katılmayı reddedenler hakkında da tutuklama kararı cıkardı. velhasıl arkadasımın herhangi bir saglık sorunu olmadıgı tespit edildi ve su an soz konusu doktordan sahte rapor alan muhtelif insan askeri cezaevinde hatalarının bedelini cekiyorlar. lakin arkadasım bir sekilde pacayı yırtıp ceza almadı. pacayı nasıl yırttıgını yazardım ama, maazallah ergenekon operasyonu kapsamın gozaltına alınırım falan, yas is.

ordu dahil devletin tum kurumları cıvık mudurum affedersin. bir sekilde gemisini yuruten kaptan. soz konusu lackalıgın cesitli ornekleri yasandı bu ulkede. mesela eski basbakanımız tansu ciller’in biricik oglu mert ciller, askerlik gorevini izmir foca’da sas komandosu olarak ifa etti. genc arkadaslarımız o donemi hatırlamayabilirler. google’a "mert ciller" yazıp aratın bir zahmet. gazetecilerin cekim yapmak icin kıslaya gidecegi vakit karsıyaka’da ikamet ettigi villadan apar topar gorev yaptıgı foca dag komando taburuna tesrif eden sayın mert ciller, havuza girip objektifler karsısında show yapar, gazeteciler gittikten sonra izmir gecelerine akardı. hatta kıslada olması gerekirken izmir’de bir gece klubunde mankenlerle goruntulendıgı icin tansu hanımın bası epey agrımıstı. tabii olayı bertaraf etmek icin ısık hızında bir kılıf uydurularak soz konusu skandalın bir sekilde ustu ortuldu.

evet, biz boyle bir ulkede yasıyoruz. dayın, amcan varsa kral sensin ve krallar asla sorgulanamaz. sorgulansalar dahi bir sekilde sorgulayan sahısların sesleri kesilir.

#219685
#622018

familial mediterranean fever (fmf) yani bilinen adıyla ailesel akdeniz atesi hastasıyım. akdeniz ulkelerine ozgu, pek sık rastlanmayan enteresan bir hastalık. mesela bu rahatsızlıga sahip insanlar askerlikten muaf tutulur. direkt askerlige elverissizdir raporu verilmese de, en fazla acemi birligine gonderilirsiniz. lakin acemi birliginde 1-2 defa akut atak sendromunuz bas gosterir ve aynen ankara gata’ya sevk edilirsiniz. gerekli tetkikler yapılır, sivil hastanesden aldıgınız raporlar incelenir ve curuk raporu alarak evinize donersiniz. hastalıgın tedavisi yok. hastalıga neden olan genin neden mutasyon gecirdigi de henuz tespit edilemedi. behcet hastalıgında da kullanılan kolsisin adlı bir ilacı omur boyu kullanmak zorundasınız. aslında soz konusu ilac hastalıgı tedavi etmiyor. sadece sık basgosteren akut atak sendromunu bir nebze azaltıp, amiloid proteininin bobrekte birikmesini engelleyerek, ileride bobrek yetmezligine yol acan amilodizin gelisimini engelliyor.

gelelim asıl konuya. yemek yedikten sonra disime yapısan gıda parcalarını cıkarmak icin kurdan tablasına yonelip, 200 kurdan arasından kırık olanı (kısa cop) cekebilen, soyu tukenmeye yuz tutmus canlı bir varlık olarak, soz konusu hastalıgım ssk onaylı olmasına ragmen sike sike askerlik gorevini sonuna kadar icra ettigimi belirtmek isterim )) kuzenimde de aynı hastalık mevcut ve o’na curuk raporu verildi. isin ilginc yanı; ustun basarı belgesi alarak terhis oldum. ayakta dahi duramaz haldeyken bile igne ile denetlemelere katılan biriyim. eger turkiye’de mevki/makam sahibi bir insanın ogluysanız ve babanız da sizin gibi askerlik gorevini yapmamıssa elestirilmeniz de gayet dogal. oyle ki, turk halkının yumusak karnı olan sehitler icin "kelle" benzetmesi dudaklarınızdan suzulmusse, gafınızın sonuclarına da katlanmak zorundasınız. benim rahatsız oldugum asıl husus; kasımpasa’lı bir basbakanın, kasımpasa askeri hastanesinden aldıgı curuk raporu ile askerlikten muaf olması, keza aynı hastaneden alınan rapor ile oglunun da askere gitmemesi spekulasyon icin yeterli nedendir. onumuzde tansu ciller, cavit caglar benzeri ornekler varken tayyip efendi ve oglunun da elestirilmesi insanlara batmamalı!

ortada bir adaletsizlik var. sozde olup olmadıgı pek yakında gun yuzune (umarım) cıkacak 1. uluslararası ergenekon sidirik yarıstırma festivali yerine, ahbap cavus yapılanmaları cokertilmeli once.

hicbir vasfı olmamasına ragmen para karslıgında curuk rapor aldıgı tespit edilen arkadasım, soz konusu ceza-i yaptırımdan bir sekilde pacayı yırtabiliyorsa, basbakan statusune sahip bir insanın oglu da pacayı rahatlıkla yırtabilir.

   ederleziavela   18.07.2008 15:23 ~ 16:18
   #978285
12.

şipşak dolandırıcı olan başbakanımız her ne kadar bu hareketleriyle aşağılanmayı hakediyor olsa da çocuğunun hiç mi suçu yok allahaşkına. babası başbakan olsa da gözü seğirmeden askere gidecek biz gençler varken zaten böyle adamlar bulaşık yıkamaya bile gelmesin askere.

yukarıda çok sert bir girizgah yaptım ama şüpheli de olsa çürük raporunun gerçekliğinin ne düzeyde olduğunu bilemiyoruz. o yüzden günahını alıyosak da canımız sağolsun.

   yekteran baymedir   18.07.2008 15:52
   #978318
13.

babasina bakildigi zaman söyle bir bkz ortaya cikmasina neden olan hadise, olay.
<bkz: babasina bak erkekligini anla>

   fanta   18.07.2008 15:55
   #978322
 
reklamı kapat

yazdır