tdh nin chp yi corum da sollamasi

1.

sarıgül, kılıçdaroğlu'nu solladı
tdh lideri mustafa sarıgül'ün ümraniye ilçe merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmaya binlerce kişi katıldı.
mustafa sarıgül, yaptığı konuşmada türkiye’nin yeni bir iktidara ihtiyacı olduğunu savundu.

sarıgül,”türkiye'nin farklı bir noktada gibi gösterilmeye çalışıldığını belirterek, "bu karar benim kararım değil, meydanların kararı. hayatım boyunca yola çıktığım arkadaşlarımı yolda gördüklerimle değiştirmedim. karşınızda helal süt emmiş, nur yüzlü bir annenin çocuğu var. benim rütbe heyecanım yok. ama benim, allahım’ın izniyle yurttaşıma hizmet borcum var" dedi. bir arkadaşının sabahın 04.00'ünde kendisini arayarak "başkanım, eski arabayı boyamakla bir şey olmaz, motoru çok eski" dediğini belirten sarıgül, "bazı baronlar beş gün boyunca bana baskı yapmaya çalışacaklar. ama şunu bilsinler ki mustafa sarıgül, ona uzanan elleri, ona bakan gözleri nasıl boşa çıkarır. bazen yaz rüzgarları vardır eser geçer. rüzgar varken uçurtma uçar ama rüzgar dinince uçurtma da aşağı düşer" diye konuştu.

tdh lideri sarıgül böylelikle son günlerde türkiye gündemini bir hayli meşgul eden “sarıgül chp saflarına katılacak mı?” sorularına da yanıt vermiş oldu…

cumhuriyet halk partisi’nin yeni genel başkanı kemal kılıçdaroğlu’nun ise çorum’da bir şenlik açılışında yaptığı konuşmaya yaklaşık 5 bin kişi katıldı. katılımın beklenenden düşük olması gözlerden kaçmadı.

mustafa sarıgül’ün ümraniye mitinginin chp’nin çiçeği burnunda lideri kemal kılıçdaroğlu’nun çorum’da düzenlendiği mitingden 3 kat fazla olması chp'de moralleri bozdu.

vallahi hah.

   beyaz dirilis   31.05.2010 12:05
   #2078605
 
reklamı kapat

yazdır