televizyon seyretmemeyi marifet sanmak

1.

kürek afedersin.

gün geçtikçe artıyor bu sayı. tamam önceden marjinallikti televizyon seyretmemek, "ben sadece belgesel veya haber programlarını seyrediyorum" geyikleri geçmişte kaldı. şimdi onu bile seyretmiyor/uz. dünyadan kopuk internetin hızlı haber yayma sevdasına kapılmış saçma ve yalan yanlış haberleriyle geliştiriyoruz "güncel kültür"ümüzü.

yılan timsah yemiş, onun memesi açılmış, amerika'ya tokat gibi cevap gibi kimsenin iplemediği haberler.

o değil artık televizyon izlemek büyük bir marifet haline gelmiş. arasıra renk olsun diye açıyorum televizyonu. görüntüye bakma dakikam 15, sese tahamül sürem 30 dakkayı bulmuyor. bir anda kendimi kumandanın kırmızı tuşuna basarken bilgisayarda buluyorum. hiç mi izlenecek bir şey olmaz televizyonda amk. anam babam napıyorlarki evde ikisi başbşa? yaşları da geçti artık kaldırmaz bünye öyle hemen heyecan yapıp şakacılık yapmayın bana. kös kös oturup televizyon serediyorlardır. şömine başında kadeh tokuşturacak halleri yok, orman mı dayanır ona..

büyük marifet televizyon seyretmek.. ayda yılda gidiyorum evime (anamın babamın yanına).. malum internet yok.. olsa da bilgisayar yok zaten, laptopumuz da yok haliyle.. eski kasa monitörü sırtlayacak göt de yok. neyse özetle internet yok. yapacak en iyi şey yiyebildiğince yemek yemek, uyumak, geri kalan bölümlerde de televizyon seyretmek. işin en zor kısmı da bu... hadi ev ahali uyanıkken onlar ne izliyorsa sen de onu izliyorsun ama vakit gelince hadi iyi geceler dediklerinde o kumanda sizin elinize kalıyor..

orayı aç burayı aç bi bok yok. biraz müzik dinlesen kesmiyor.. "pop müzik.. ıyk.. öyk" dedik çocukken.. dinlenmiyor, almıyor bünye, açık oturum programları bayatlamış, yalandan hikayeler dolmuş kurtlanmış adamlarla.. akıllı tv'ye baksan beyin mıncıklaması geçiriyorsun bi süre sonra. aynı gollerin tekrarını bin kez izliyorsun ntvspor'da, nba maçları banttan seyredilmiyor.. sıkıntılar basıp, buzdolabında yiyecek, içecek bi soğuk bira, rakı ne varsa kıvranıyorsun gecenin köründe. kanal 234'e basıp müzik eşliğinde sütyenini mıncıklayan hatunlara bakıyorsun 25sn'lik partlar halinde.. o da 5 dakikada bi aynı hatunlar dönüyor tat vermiyor. zaten ekran pazar yeri gibi her yerinde yazılar. altta geçen yazıya, orda gelişen dönen muhabbetlere takılıyor insan.. insan psikolojisi hakkında düşünüyor ve analiz yapıyor kendi kendine. sonra önce erkekliğinden sonra insanlığından, insanlardan soğuyorsun. sonra sıkılıp uyuyorsun unuttuğun o eski yatağında.

neyse uzatmadan uzamak gerek.
geçti o ben tv seyretmiyorum karizmaları. adamlar 7/24 tv izleyebiliyor hala. özeniyorum amk. internet gitse sıçtık.

   kechi   25.05.2009 21:16 ~ 21:23
   #1405221
2.

izlenecek şeylerin bilinmediğinin habercisidir.
artisliktir.

kimse gelip de bana ben televizyon seyretmiyorum. benim kültür düzeyime uygun değilller demesin. ağzımı açtırmasın benim. neyse o farklı konu. şimdi ortamlarda ben televizyon seyretmiyorum derseniz ilgi odağı olursunuz. a bak adama ne kadar marjinal televizyon seyretmiyor moduna girer herkes. ama ben girmem.

televizyon seyretmemek artisliktir. kimseye değilse kendine artisliktir. yok hacı biz yapmıyor muyuz sanıyorsun. internetten indirip dizi de izliyoruz. film de izliyoruz. ama ben şahsen kimi zaman televizyon da izlerim kimi zaman. he amacın karı kızı etkilemekse sana kolay gelsin. ama bana gelip televizyon izlemiyorum deme. deme arkadaşım.

   unreal   25.05.2009 21:29
   #1405267
 
reklamı kapat

yazdır