teyzelerin gecis ustunlugu

1.

yazılı kurallarda olmamasına rağmen kullanımda olan bir hededir. herhangibir durumda karşınızdaki kişi teyze ise her zaman önce o yapacaktır işi. ikinci bir ihtimal mevzu bahis bile olamaz. örneğin; otobüse bineceksinizdir, 20 dakika sıra beklersiniz. en önden binecekken tam bir teyze gelir* önünüze geçer, otobüse biner, arkasına bile bakmaz. eğer bu konuda kendisini uyarırsanız olay iki şekilde ilerleyebilir. teyze sakin biri ise; yavrum ben yaşlı ve hasta biriyim, nolur geçsem der ve duygularınızla oynayarak kendini haklı çıkarır. eğer manyak biri ise; bağırmaya başlar, resmen ağzınıza sıçar. sonra da yanına oturan kendi yaşlarında biri ile yeni nesilin gelişimsel süreci ile ilgili uzun konuşmalara girişir. sonuç olarak yine haklı çıkar.

   pul koleksiyoncusu   08.04.2007 19:45
   #311884
2.

birgün teyze olacak biri olarak bence teyzeler haklıdır öncelikli olmalıdır zaten çoluk çocuk ev birsürü derdi tasası vardır muhtemelen acele etmesi gerekiyodur 3.kattaki ayşe kadınlar misafirlige gelecektir,koca yemek bekliyodur,kadın zaten hasta ve şişman oldugundan hali yoktur işini bitirip gitmelidir diğer vatandaşlarda bu duruma anlayış gösterip kadını cıyak cıyak bağırmak zorunda bırakmamalıdır.

   pinki   08.04.2007 19:50
   #311896
3.

<bkz: teyzelerin oturuş üstünlüğü>

şehir içi toplu taşıma araçlarının baş belası durumudur.o teyzelere yer vermek onlara göre farzdır.yer vermediğinizde yiyeceğiniz azar pahabiçilmezdir.

   muhafazakar metalist   17.03.2010 23:29
   #1985864
 
reklamı kapat

yazdır