the passively multiplayer online game

1.

oyun alanı tüm internet ortamı olan kocaman online oyun.

oyun şöyle işliyor: gün içinde her farklı siteye ilk girişinizde, eğer zırhınız* açıksa 2, kapalı ise 3 data point* kazanıyorsunuz. bu dp'ler kendinize zırh, mayın*, st.nick gibi aparatlar almanıza yarıyor. mayınları, her türlü siteye yerleştirebiliyorsunuz; eğer sizden sonra buraya bir diğer pmog kullanıcısı girerse patlıyor ve zırhı üzerinde değilse 10dp kaybediyor. fakat bunun acısını da size st.nick göndererek ödetiyor ve gönderilen st.nick başına koyduğunuz her mayında sizin patlamanıza neden oluyor. ayrıca bir siteden başka birine geçit açabiliyorsunuz; mesela ekşi sözlük ana sayfası'na lafmacun portu açıyorsunuz, o sayede pmog kullanıcısı isterse lafmacun ana sayfaya bağlanabiliyor.

oyunda görev alabiliyor veya kendiniz oluşturabiliyorsunuz. görev de değişik web sitelerini birbirine bağlayıp, görevi yapanı internette dolaştırmaktan başka bir şey değil. bu da, site başına size dp olarak geri dönüyor.

oyun sizden bir alan seçmenizi istiyor fakat yaptığınız hareketlerle her alanda seviye atlıyorsunuz; mesela ne kadar çok mayın yerleştirirseniz 'destroyer' özellikleriniz o kadar artıyor, aynı şekilde gönderdiğiniz st.nick'lerin sayısı 'vigilante' seviyenizi artırıyor.

sizden sonraki pmog oyuncularına sadece mayın bırakmıyorsunuz elbette. her biri 10dp olan dp kartları veya içine istediğinizi koyduğunuz sandıklar da bırakabiliyorsunuz. ilerleyen seviyelerde şifreli sandıklar, bekçi köpekleri falan da bırakabiliyorsunuz, oyun çeşitlilik kazanıyor biraz olsun.

mozilla firefox ve internet explorer'a sadece 1mb'lık bir eklenti olarak geliyor pmog. şu anda beta aşamasında ve bence oynamaya değer bir oyun.

sitesi;
www.pmog.com

düzenleme - oyunun adı 'nethernet' olarak değiştirildi ve yeni özellikler eklendi. yeni site;
www.thenethernet.com

   samimi patates   18.02.2009 23:42 ~ 04.03.2009 16:03
   #1203775
 
reklamı kapat

yazdır