tokat belediye plevnespor

1.

asıl alanı olmamasına rağmen voleybolda da oldukça başarılı olan atletizm, güreş gibi alt şubeleri de bulunan tokat kulübü.

en belirgin ve gelişmiş şubesi voleyboldadır. yıllardır erkekler 1. voleybol ligi'nde oynamakta ve her sene başarılı sonuçlara imza atmaktadır. spor yazarlığı tarzında girişi bir yana bırakacak olursak, elimde büyüyen voleybol kulübü bu. en alt liglerdeki maçlarını, koca koca amcalarla birlikte izlerdim bir voleybol tutkunu olan babamla. sonra el birliğiyle birinci lige kadar çıkmayı başardı. ilk seneki maçlarında tokat'lılar ilk kez voleybol izlemeye spor salonuna geldi. sonra müptela oldular, 3-4 bin kişilik spor salonunu yıkmaya niyetlendiler tıklım tıklım doldurarak. anadolu'da futboldan başka bir şeyin de sevilebildiğinin kanıtı gösterdiler o zaman için. dev takımlara karşı -arçelik, ssk, erdemirspor, fenerbahçe- yenilse de ayakta alkışlandılar falan. güzel günlerdi yani.
sonra diğer takımlar mali destek vermeye başladı voleybola. bazıları kapandı, bazıları daha da güçlendi. bir belediye takımı olan plevnespor da arada kaynayıp gitti yıllarca. her sene mütemadiyen play-off'lara kalır. ama genelde 8. olduğundan şampiyonla maç yapar. yenilir daha ilk turda. sonraki sezon yine aynı programı izler. kısır döngüde devam eder bu iş böyle.

<bkz: çok güzel hareketler bunlar>

   ceres   03.07.2009 19:05
   #1474384
 
reklamı kapat

yazdır