topkapi sarayi nda esrar yetistirmek

1.

tarih ve gizemin gazıyla müptezellikteki nirvana noktasıdır.


----- spoiler -----
topkapı sarayı'nda bekçi olarak çalışan ali gezer, müzenin bahçesindeki iki saksıda 31 kök hintkeneviri yetiştirdiği iddiasıyla gözaltına alındı.

savcıya ifade veren gezer, 21 ağustos 2009 günü sarayın kurşunluk bölgesinde iki saksı içerisinde hintkeneviri bulunduğunu, o bölgede bekçilik yaptığından dolayı sarayın koruma amiri tarafından çağrıldığını anlattı.

ne olduğu bilmeden ekmiş:

gezer, kendisine saksı içindeki bitkilerin gösterildiğini, bahçıvanın bu bitkilerin hintkeneviri olduğunu söylediğini belirtti. gezer, kendisinin bu bitkileri ektiğini kabul etti, ancak ne olduğunu bilmediğini ileri sürdü. ayrıca gezer, söz konusu bitkinin tohumunu da güvercin yemi satan yemcilerden aldığını belirtti. gezer, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

denemek amacıyla dikiyorum:

müzenin müdür yardımcısı gülendam nakipoğlu ise polise verdiği ifadesinde, bekçi ali gezer’in köklerin kendisine ait olduğunu ve denemek amacıyla diktiğini söylediğini anlattı. nakipoğlu, konu hakkında müze başkanı prof. dr. ilber ortaylı’ya da bilgi verdiklerini ve kurumun prestijini yıprattığı gerekçesiyle ali gezer’den şikâyetçi olduklarını ifade etti.
----- spoiler -----

   sontez   28.12.2009 16:53
   #1822301
2.

yakalınca da "aga bu ıv. murat'tan kalma, şeyettiriyodum ben" deyip kurtulabilinemez. bu arada adam şarapçıydı esrara birşey diyemeyeceğim.

   pandick   28.12.2009 17:36
   #1822363
 
reklamı kapat

yazdır