toplu tasima araclarinda nerede oturacagina bir turlu karar verememek

1.

kişi toplu taşıma aracına bindiğinde önce bir ortamdaki kişileri süzer. hırsızı, uğursuzu, sapığı var mı tipinden ilk evvel bir anlamaya çalışır. kişi erkekse de ulan güzel bir kızın karşısına geçeyim ya da yanına oturursam yanlış anlaşılır mı diye şeyler düşünür ama esasen neresi boşsa orada oturur.

asıl sorun otobüste 2-3 tane boş yer olmasından doğan bir alternatiften kaynaklanır. önce ters otururlur sonra yok midem bulanır diye yer değiştirilir. değiştirilen yere de güneş çarpar bu kez önü boş olan kısma geçilir. burada da yok fren yapar öne kadar uçarım denilir şoförün yanına geçilir. sonra burada cillop gibi genç potansiyelim direkt yer veririm diye dayanamaz ayakta yolculuğu tamamlar.

bir de boş bulduğu yere oturup de zamanla yükselenler vardır. adım adım yaklaşırlar zirveye. yerleri boş buldukça otururlar. gözlerine kestirdikleri insanları düğmeye basmalarını bekleyip hemen oraya zıplarlar. çok keyfine düşkün olanları siz şuraya geçseniz de biz ikimiz yan yana otursak derler. ulan 15 dakika da oturmayın yan yana.

   mad of god   09.08.2007 23:44
   #599450
2.

büyük sorundur. birkaç şeyin bir arada olması lazımdır. gündüzse güneş olmamalı, çok sarsılmamak için teker üstüne oturulmamalı, sağında solunda üzerine kusacak ya da ihtiyaçlarını giderecek bir veledulmaraz olmamalı, şoför-yolcu arası para kavşağı olabilecek bir yer olmamalı, rahat etmek için kıçının en az %75 koltuk üstünde olacak şekilde oturmalı ve ona göre bir yolculuk arkadaşı seçmeli, hemen kalkacakmış gibi görünenlerin ya da beyin şeyedicilerin yanına oturulmamalıdır. insan evladı bunların mülahazasını yaparken çoktan ineceği yer gelmiştir zaten. anlaşılan boş yere risk analizi yapılmıştır.

   veledulmaraz   10.08.2007 00:14 ~ 02:20
   #599516
3.

insanın içinde bir iç savaş çıkar
-arkadaş nereye otursam nereye otursam
-şurda güzel bi kız da yok mu yanına otursam
-yoksa klima da var bi taraftan da
-ya arkadaş bi tarafta da güneş çarpıyor oraya da geçmesek
-ulan a.q. nereye otursak
insan içinde bu savaşı yaşarken oturullacak yerlerin hepsi dolar ve ayakta kalır yurdum insanı.

   casablanca   10.08.2007 00:15
   #599518
4.

zaten otobüse binmeden önce yeterince ayakta kalmışsındır,yorulmuşsundur.. bi oturayım bi soluklanayım dersin,amaç budur yanii.. şahsen ben neresi boş olursa oturuyorumm.. nasıl olsa inicem bi süre sonra dimi?? *

   hicbisey   10.08.2007 01:11
   #599632
 
reklamı kapat

yazdır