toplumsal sevinc figurlerinde kornanin islevi

1.

düğün,nişan,asker uğurlama,sünnet düğünü,maç sevinci opera başarısı eurovision gibi toplumu yahut aileleri bir arada eğlenemeye zerk eden durumlarda kornanın çeşitli atraksiyonif çalım sesleriyle hazır bulunması kornanın önemli işlevlerindendir...

korna çağlar boyu kullanılmış bir icat olmadığından mütevellit bu kornayı bu eğlence kültürümüze ilk kim adapte etmiş hala dimağlarda merakını koruyan bir sorudur..

ısrarlı basımlar ve aralardaki küçük es boşluğundan sonraki abanmalar kornayı öttüren kişiye mütemadiyen haz verir ve biz de buradayız cano duygusunu iyice hissetmesini sağlar.

   nenedir   15.11.2009 02:25 ~ 02:26
   #1736774
2.

bir nevi sevinçliyim sizi de sevincime ortak ediyorum demektir. bireylerin sevincini birileriyle paylaşma isteğinden yahut sevinçli olduklarını araçlarından ifade etmeye çalışma halidir. çoğu zaman düşünülmeden refleksel olarak yapılan ve tekrarlanan garip bir davranış. korna çalmanın düşünülecek tarafı nedir denilmesin,zira kişinin sevincini bu şekilde dışa vurmadan da ifade edilmesi mümkündür,düşünülmesi gerekn nokta insanların oluşan gürültüden rahatsız olabileceğidir.

   tukenentukenmezkalem   15.11.2009 02:43
   #1736811
 
reklamı kapat

yazdır