toplumun curuk tahtalari

1.

yok arkadaş gelmiş bukowski okuyolar, tom waits dinliyorlar hepsi çok laylaylom ama bu toplumdan cacık olmayacağını doğduğumda anlasaydım hayata çok karamsar bakardım lan valla bak. işte neymiş oh olmuş van'da yaşayanlara, şehitlerin kanı toprağı şahlandırmış bak bak kamil'e neler diyor ahaha

şimdi toplumda bu çürük tahtaların en güzel tespiti şu oluyor
bu adamların geneli doğu anadolu torpahlarına ayak basmamış adamlar
osman pamıkoğlu ile aynı hava gazını alıp tweetleri döşemişler
ercişlilere oh olsun !! vanlılar öldü geberin laaa !!
van/erciş'te yaşadım bildiğin üç yıl
o zamanlar 6. sınıfta falanız yılmaz erdoğan gibi kızılay sokaklarında sevişgen şiirler yazamadık emme anımız bol erciş'te.

-okulda giydikleri okul ceketlerini yaz/kış mont olarak kullandıklarını biliyor muydunuz ?
çünkü mont alacak paraları yok.

-ercişlilerin kavurması meşhurdur baya baya güzeldi,
lan küçücük sacta 6,7 kişi, o eti yettirmek için pilav basıyorlardı sürekli.

-erciş'te tanımadığımız soğukta gidip sığındığımız evler vardı ya, gidiyoduk su içmeye adamlar oturup yemek yediriyorlardı falan klasik türk misafirperverliği.

neyse gerçekten
orospu çocukluğu olmalı
insanlarımıza bok atıp nidalar atmak
koduğumun atmığı gelmiş twiter'da o üç gramlık beyin loblarıyla şov yapmaya çalışıyor,
bu toplumdan bi' sikim olmaz lan valla bak,
umudum yok, kaçın gençler.

   full akbilin gucu adina   23.10.2011 20:50
   #2448718
2.

toplum denen ve içinde bir çoğu veya bir çok ötekiyi barındıran yapı içinde "hep biz" diyenlerdir.
bunlar ortak çatı altında, ortak menfaatler üzerine kurulu hayatı barış içinde yaşamıyorsa çürüklerdir.

sorunlarını çözmede "babaya kızıp evi yakan evlat" modunda takılıyorlarsa "çürüktürler"

konuşmak, anlatmak, dinlemek, anlamak üzerine bir çizgileri yoksa ve her işlerini şiddetle, çatışmayla çözmeye kalkıyorlarsa ve birileri de bunu yüceltiyorsa sonrada kendi yaptıklarını barış, kardeşlik ve demokrasi ile temzilemeye kalkıyorlarsa çürüktürler ve onlara sorarlar " bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu "

savaşa başlayan, savaşı dayatan canı sıkılınca veya başarılı olamayacağını anlayınca barışı dayatan, ne yapacağı belli olmayan, durmadan fikir değiştiren, oyalayan, aynı mantıkla yapılmaması gereken ne varsa yapan çürük tahtadır.

bu kadar oynak olan ve oynaklığı kendisi gibilerce destek gören, onun dışında bir arada yaşama sanatını başarmış, medeniyet, çağdaşlık, gelişme ve zengin olmada birlikte mücadele etmeyi öğrenmiş koca bir toplumun içinde sürekli sorun, dert, şiddet, huzursuzluk yaratan ve bunlara sebebi hep psikopatlıkla arayan "çürüktür"

insanlıktan bahsedip her sorununu insana yakışmayan yolla çözmeye kalkan, sorun çözmede en çok insanları kullanan, onları kan, can, para, zaman olarak sömüren ve daha kalkıp çok uzun zamandır çözülememiş bir boku halen kurcalayan, farklı sonuçlar alacağını sanarak didikleyen "çürüktür"

içinde barındığı toplumu oluşturan çok farklı yapıların hepsine karşı tek çıkan, onlara özgürlük, demokrasi, barış vaad eden fakat bunları dünyada insanlara karşı kullanıp toplumları mahfeden o topluma düşmanlarla işbirliği yapan "çürüktür"

ağzından güzel sözler çıkan liderleri olan fakat aynı liderleri içlerine geldiğinde götlerinden konuşan, gaz veren ve öteki dedikleri onlarca etnik yapıyı karşı ve düşman gösterenler "çürüktür"

bütün bunlara rağmen halen bunlara insanlıkla, düzelirlerle, onlarda hatasını anlarla yaklaşan ve halen paylaşmaya, yardım eli uzatmaya kalkan toplum zır "çürüktür"

çünkü sorunu anlamada illa başa gelince anlayacağı ümit edilenle uğraşmak vakit, insan ve can kaybıdır. bunları bilerek daha duygusallıkla yola devam eden toplum çürür ve sonunda duygusal psikopatlarla dolu bir hale gelir.

çıkmamış candan umut kesilmez deyip halen düştüğü denizde bir kayaya tutunan ve boğulmamak için boynuna sarılan, nefes almasını engelleyen, canını kurtardığı yılanca boğulmak üzere olduğu halde halen " iyi niyet " diyen toplum "çürüktür"

   yenitara   23.10.2011 22:55 ~ 23:00
   #2448742
3.

çoğunu http://imgur.com/a/wzcdc adresinde bizzat görürsünüz.

   slaw   23.10.2011 23:00
   #2448745
4.

maneviyatlarını güçlü zannedenler. en çürük bunlardan çıkar, parayı çok severler.

   zelisa   23.10.2011 23:20
   #2448756
5.

aptallar.

   meczup   23.10.2011 23:42
   #2448768
 
reklamı kapat

yazdır