turbanli punk

1.

izmir kibris şehitlerinde gözlenen dişi yaşam formlarinin son trendi.
hem türban takip hem de punk takilmak da n'oluyor anlam vermek mümkün değil.şeriat gelene kadar demokratik takilmayi salik veren sözüm ona yeni isyankarlarin son yumurtalari olsa gerek.bu paralelde mantikli da bulunabilir tabii.kivama getirene kadar bünyeleri...

<bkz: kavram karmaşasi>

   spitneybears   04.01.2008 18:38
   #801880
2.

straight edge olabilirler.

   ookuu   04.01.2008 18:59
   #801907
3.

türbanlı metalciler de var.bunu tabiki yadırgamıyorum ama barda bi elinde içkisi diğerinde sigara sevgilisiyle dudak dudağa türbanlı vatandaş görmek de insanı korkutuyor!

   hornedhand   04.01.2008 23:34
   #802333
4.

türbanlı hanım kızlarımızın türbanı dinlerine bağlılıkları için taktıkları göz önünde bulundurulunca aklım ister istemez dün sabahın köründe otobüste esneye esneye dinlediğim radyo programına gidiyor.
radyodaki sayın amcam kısaca müslüman kadınların şarkı söylemesi ve erkek şarkıcıları dinlemesi günahtır diyor.
bu sözden yola çıkarak karmaşık bir yüz ifadesi takınıyorum türbanlı punk başlığını okurken.
sonra kendime geliyorum ve neden olmasın,olamasın diyorum.pekala türbanlılar da yaşayabilirler.punk ta dinleyebilirler.illa diğer punk severler gibi olmalarına da gerek yok giyim tarzlarını deiştirmelerine de.zira sadece punk dinleyerekte punk sever olunabileceğine inananlardanım.
ancak eğer amcam yanlış bilmiyorsa ve bu kızlarımız pek dini bütünlerse punk dinleyerek ya da herhangi bir müzik türü farketmez günah işlemiş olmazlar mı?
yoksa müslümanlığın az biraz çağımıza uyarlanması mı lazım?türbanlı kızlarımız da gönül rahatlığıyla punk dinlemiş olmazlar mı böylece?karmaşık duyguların ele aldığı beynim saçmalama diye can çekişiyor içimde.
ama sonra rahatlıyorum ve kurtuluyorum 'bu kızlarımız nasıl dinleyebilirler acaba istedikleri müziği'diye düşünmekten.(empatik olmaya çalışmak ta bi yere kadar ama.)
rahatlamamın sebebi ise;yahu zaten bu kızlarımızın büyük(daha büyük) bir kısmı ailede görülen ya da görülmeyen biçimde istedikleri her kavramla çekçek oynayabilen kızlar.yani eğer bugün demokrasiyi,fırsat eşitliğini ele alıp bir güzel çekiştirebiliyorlarsa elbet alırlar din kavramını da ellerine bir güzel oynarlar genleriyle ve helalden helalden dinlerler punklarını.bize de bakakalmak düşer.

ama yok bu kızlarımız gerçekten dinlerine bağlı ve bu bağlılığı türbanlarıyla değil de gönülleriyle yaşayan kızlarımızsa sanmıyorum bir erkekten güzel şarkılar dinlemenin günah sayılacağına onlara.gönül rahatlığıyla dinlenesi bir tür bence bu kızlarımız için punk.
bu müzik türünü hayat tarzlarına uyarlamak ta onların derdi olsun diyorum ve anlamaya çalışıyorum yeniden onları.
yerlerinde olsaydım kızar mıydım böyle bir başlığın varolmasına diye düşünüyorum.başlıktaki entrylere kızar mıydım?acaba diyorum.
neler hissedeceğimi iyice bir hayal ettikten sonra pek bir zarar görmüyorum bu entryde.

   dioksit   05.01.2008 15:29 ~ 18:24
   #803020
5.

istiklaldeki punkların yanında bol bol gözükür bunlar. lakin türbanlı punk'tan daha tuhaf birşey varsa o da; türbanlı emo' dur. bizzat görülmüştür.

   oturan kedi   05.01.2008 18:19
   #803282
6.

zaten çok modern olan dinsel düşüncelerimizin ve türban anlayışımızın iyice modernleşmesindeki olaydır. türbanlıların daha neler neler yapabileceğinin göstergesidir. kesinlikle kötü anlamda demiyorum. elbette türban takmaları yapabileceklerini kısıtlamak demek değildir. fakat bu benim değil kendilerinin düşünceleridir.

ülkemizde nedeni bilinmeksizin türban takan kişilerde kendisini kısıtlama özelliği vardır. tabi bunun nedenini türban takmayanlar bilemez. sorulduğundaysa türban takan kişilere(ki böyle takanlar ve takmayanlar şeklinde ayrım yapmaktan hiç hoşlanmıyorum ama bu şekilde açıklamalıyım.) , ağzınızın payını alabilirsiniz. nedenini yaşamışçasına, görmüş geçirmişçesine iyi bilirler ya da öyle sanarlar bilemem ve bunu bize sunarlar. inandırmak için bitmek tükenmek bilmeyen bir çabaları vardır.

işte bana ilginç gelen taraf şudur ki bu, onların inançlarına, dinlerine bu kadar bağlı olamaları yanında caiz midir? bu soruyu onlara yönelttiğimizde genelde ağzımızın payını alamayız. eğer iyi savunursak verebiliriz hatta.

isterlerse punk isterlerse rock dinlesinler. hatta sabahtan akşama kadar ister kalçalarını ister kafalarını sallasınlar. tabi ki beni ilgilendirmez, ilgilendiremez. ama beynimi kurcalayan bu sorunun cevabını da öğrenmek hakkımdır gibime geliyor.

bize göre caiz olan pek çok şey onlara göre caiz değil peki bu nasıl caiz olacak merak ediyorum açıkçası. ama bilim ve mantıktan çok batıl şeylerle ilgili olan bazı türbanlılar(genel olarak ele almıyorum gördüğüm bazıları sadece.) bu soruya karşılık kendilerine göre ürettikleri teorilerle bizim ağzımızın payını aldığımızı sanabilirler. böyle bir olayla karşılaşırsanız bozuntuya vermeyin. sonuçta bizden bilgili olan o kişiler bu konuya da dinsel bir açıklık getireceklerdir eminim.

   drummer   05.01.2008 19:59 ~ 06.01.2008 13:11
   #803504
 
reklamı kapat

yazdır