turk basketbolu

1.

otun bokun önüne türk getirerek saçmalama taraftarı olmamama (keşke mememe olsaydı) rağmen medyada, şurda burda etkin çevrelerin türkiye'de oynanan basketbol hakkında "türk basketbolu" demesi konuya müdahil olmayı gerektiriyor. burası saçma, saçma olduğu kadar önemsiz de.
basketbolun spor dalları içinde, önem derecesinde 2 numara olması doğal. türkiye'de ise yerlerde sürünüyor. senin eski hakemin, yeni futoldan anlamayan komik yorumcun erman toroğlu basketbol yorumu yapıyorsa, senin konuşmaktan, yazmaktan aciz, futboldan bile habersiz lig tv müdürün şansal büyüka köşesinden basketbol yorumu yapıyorsa, senin gelmiş geçmiş en büyük kulübünün iki oyuncusu yasaklı madde kullanıp bunu o büyük kulüp "e olur böyle şeyler şekerler" kıvamında açıklıyorsa, senin final serisinde son maçtan sonra kaybeden takımın taraftarı rakip basketbolcuların üzerine atlayacak kadar hayvanlaşıyorsa, senin yetiştirdiğin en önemli pivotlardan biri sırf serbest atışlarda yeteneksiz diye yerden yere vuruluyorsa senin basketbolundan bir bok olmaz. nba finallerini izleyip, "ah o gemide ben de olsaydım" havasında katılır, beko basketbol liginin kalitesizliği ve türkiye a milli basketbol takımının başarısızlıkğı kaçınılmaz olur. işin enteresan yanı kaçınılır oluyor. ehehe. hala buna rağmen, büyük hayretle izliyorum ki başarılar gelebiliyor. yani şu ülkeden başarılı bir basketbolcu, koç, takım çıkabiliyor ya hani arada, işte ben ona hayret ediyorum arkadaş. yemin ediyorum, o adamlar her şeyi hakediyor.
galatasaray bayanlarda kupa kazandı, fenerbahçe her sene final 4'un kapısından dönüyor (suç çilingirde), fenerbahçe ülker ve efes pilsen avrupada iyi kötü bir şeyler yapıyor, milli takımın da arada bir haltlar karıştırıyor ama olmaz hacı zevk vermiyorsun. yukarda senin ile başlayan cümlelerim var ya, hah işte onlar olduğu sürece istersen bütün kupaları kazan, hiçbir işe yaramayan metal parçalarıdır onlar, bu kadar.

   meme tembelyazar   01.10.2009 17:21
   #1637351
2.

yürekle oynar çabuk yorulur sert olur maçtan olur. kesinlikle <bkz: bambam>

   iced   01.10.2009 17:42
   #1637441
 
reklamı kapat

yazdır