turk dizilerindeki carpik iliskiler

1.

yengesine atlayan behlül,eniştesini baştan çıkaran eda,vs.

nedir bu enseste yatkınlık. yok yani benim sikimde değil de bu dizileri prime time da çocuklar izliyor. sosyal mesaj vermek niyetinde de değilim amk ama bu kadarı fazla bence. rating için kimin eli kimin götünde belli olmayan diziler mi çekilmeli illa?izleyiciler bu kadar mı kıt olarak görülüyor?.

elin adamları lost çeksin biz de bihter behlüle bakıp osbir çekelim oh ne ala.

   aquila   12.11.2009 23:25
   #1732668
2.

<bkz: bahcivan sofore sofor asciya asci usaga sonra hepsi usaga>

   olur oyle bazen   12.11.2009 23:26
   #1732671
3.

toplumun ahlak anlayışının nereye gittiğini sorgulama sebebidir ciddi anlamda.
bir de gayet dramatik bir hava içinde yansıtılıyor bu tip ilişkiler. kadermiş, ortada karşı konmayacak denli büyük aşklar varmış gibi. oysa söz konusu olan şey ne aşk ne sevda. ya cinsellik, ya hırs.
hangi yerli dizide olumlu ve faydalı mesajlar var bilemiyorum. aile yapısına düşman bütün senaristler. sanki bir olmuşlar, türk aile birliğinin yapısını dinamitleyecekler. iki kız kardeş bir erkek, evliyken ailenin başka bir ferdiyle ilişki kurmak, aileyi dağıtan fettan metres, hır gür, cinayet, aldatma motiflerinden bıktık usandık. adamakıllı bir dizi çekseler de izlesek diyoruz artık.
hoş, bütün kanallarda her akşam yarışırcasına sadece dizi yayınlanıyor olması da ayrı bir tartışma konusu. yok biz illa diziyle mesaj vereceğiz kaygısı güdüyorlarsa da umarım bir an önce toparlanırlar da çoluk çocuk cümbür cemaat izlenen dizilerde gerçek "aile" kavramını kirletmeyi bırakırlar.

   latika   18.12.2010 18:49
   #2257834
 
reklamı kapat

yazdır