turk futbolunda sike iddianamesi

1.

3 temmuz 2011 futbolda şike operasyonunun devamında savcı mehmet berk'in hazırladığı iddianame. giresunspor eski başkanı olgun peker 1 numaralı sanık olarak gösteriliyor, silahlı örgüt suçlamasıyla. aziz yıldırım ise haksız ekonomik kazanç elde etmek suçlamasıyla 2 numaralı sanık konumunda. ayrıca suçlamalar arasında şike de var.
emre belözoğlu, melih gökçek ve mahmur özgener hakkında takipsizlik kararı verilmiş.

   ramiz   03.12.2011 14:09 ~ 14:09
   #2459136
2.

tayfur havutçu ve serdar adalı şike suçlamasıyla iddianamede yer alıyor.

   ramiz   03.12.2011 14:10
   #2459138
3.

bakalım sonucunda ne olacak. gerçekten nereye gideceğini çok merak ediyorum.

   tencere basli kel adam   03.12.2011 14:50
   #2459150
4.

iddianame öncesi fenerbahçe'nin 19 maçında şike tespit edilmişti. iddianamede bu sayı 4'e düşmüş vaziyette. aynı zamanda fenerbahçe'den poşet torbayla teşvik primi aldığı iddia edilen eskişehirspor'un adı şike yapan kulüpler arasında geçmiyor.

daha mahkemeye gidilmemişken fenerbahçe üzerindeki iddiaların fenerbahçe'ye beraat yolu açıp açmayacağını şimdiden merak ediyorum.

fenerbahçe beraat eder de trabzonspor şikeden suçlu bulunursa seyreyleyin cümbüşü. o zaman ber de aydınlar da kaçacak delik ararlar sanıyorum.

   kenarmahalleli   03.12.2011 17:35
   #2459165
5.

iddianamede bulunan suçlamalar şöyle;

- fenerbahçe kulübü başkanı aziz yıldırım, 6 kez nitelikli dolandırıcılık, 4 kez şike, 3 kez de teşvik ile de suçlanıyor. aziz yıldırım iddianamede haksız ekonomik çıkar sağlamak için örgüt kurmakla suçlanıyor.

- şike iddianamesinde aziz yıldırım'ın 49 yıldan 132 yıla kadar hapsi isteniyor..

- 83 kişi hakkında takipsizlik kararı verildi. bu isimler arasında emre belözoğlu, melih gökçek, mahmut özgener, sinan engin, yılmaz vural ve erman toroğlu gibi isimler var.

- 14 futbolcu şike girişiminde bulunmakla suçlanıyor. şike iddianamesinde futbolcular mehmet yıldız, emenike, ümit karan, sezer öztürk, ibrahim akın, iskender alın, serdar kulbilge, mahmut boz, sercan yıldırım, gökçek vederson, korcan çelikay, murat şahin, mustafa ulaş ortakaya'nın isimleri şüpheli olarak yeralıyor.

- iddianamede 10 müşteki var, türkiye futbol federasyonu da de müştekiler arasında...

- türkiye futbol federasyonu başkanvekili göksel gümüşdağ şike anlaşması yapmakla suçlanıyor.

- iddianamede 8 takım yeralıyor. bu takımlar: fenerbahçe, beşiktaş, mersin idman yurdu, manisaspor, trabzonspor, sivasspor, girensupor, istanbul büyükşehir belediyespor

- giresunspor kulübü eski başkanı olgun peker, silahlı suç örgütü kurmakla suçlanıyor.

- beşiktaş kulübü yöneticisi serdal adalı ve beşiktaş teknik direktörü tayfur havutçu şikeden, trabzonspor başkanı sadri şener ile trabzonspor kulübü yöneticisi nevzat şakar teşvikle suçlanıyor.

- iddianamede aziz yıldırım'a bağlı faaliyet gösteren 19 kişi anlatılıyor, olgun peker'e bağlı ise 13 şüpheliden bahsediliyor..

- şike soruşturmasında galatasaray'ın dosyası ayrıldı. sarı-kırmızılı kulüp ile ilgili soruşturma devam ediyor.

- iddianamede 2 gizli tanık var. 1'i olgun peker ile ilgili ifade verdi, diğeri ise ergenekon davasında da yer alan gizli tanık. bu gizli tanığın aziz yıldırım ile sedat peker'in bağlantılarını anlatıyor.

- iddianamede 70 ek delil klasörü yer alıyor. iddianamede teknik takip fotoğrafları da var.

- şike iddianamesinde şu kulüplerin başkanları yer alıyor: fenerbahçe, trabzonspor, istanbul büyükşehirspor, manisaspor, sivasspor ve giresunspor.

http://www.odatv.com/...si-aciklandi-0312111200

   maximumdrink   03.12.2011 20:56
   #2459189
6.

sadece şike yaptı diye birilerini asarlarsa şahane olacak davadır. hatta ban akalsa sırf imralı palastaki terörist başı şerefsize gözdağı olsun diye bir kaç sanığı assınlar.

kesin teröründe önüne geçerler. hoş bunlar binlerce insanın katilini serbest bırakacaklar nerdeyse, haliyle bunları içeri atarlarsa gündem şahene olur.

bu arada hortumla malı götüren tek bir tane malum partili tip yok. tabiki insan düşünüyor ve sorguluyor. melek gibilermiş maşallah, 9 senede "şunu yaptılar" diye bir tane yagılanan yok. hafız ses yükselmezse çobansız köye dönecek ortalık benden demesi.

   yenitara   03.12.2011 23:39
   #2459240
 
reklamı kapat

yazdır