turkei kurier

1.

türkiye ile almanya arasında ekonomik alanda yoğun bilgi alışverişini sağlayacak bir köprü oluşturmak; ekonomi ve ticari çevrelerle, turizm sektörüne ilişkin haber ve bilgilerle bu alanda mevcut enformasyon boşluğunu doldurmak, türk okurları, almanya'daki ticari imkanlar ve alman ekonomisinin türkiye'ye ilişkin görüşleri ve yatırım planları konusunda aydınlatmak, alman okurlara türk ekonomisini ve türk pazarını yakından tanıtmak, genel olarak, her iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişmesine basın organı yapısıyla yardımcı ve aracı olmak amacıyla 1987 yılında yayın hayatına başlamış ekonomi gazetesidir.

türkei-kurier'in türkçe ve almanca bölümlerinde yer alan haberler, inceleme ve makaleler her iki ülkenin ekonomik çevrelerinin ihtiyaç ve taleplerine göre hazırlanmakta ve dolayısıyla birbirlerinden farklı olmaktadır. bu nedenle türkçe ve almanca bölümlerde yer alan yazılar ayrı ayrı değerlendirilmektedir.

alman-türk ticaret ve sanayi odası (ahk) ile işbirliği kapsamında, oda üyeleri ile türkiye'de yerleşik, 2000'in üzerinde alman firması yöneticilerine, düzenlenen özel listeler halinde postalanmaktadır. türkei-kurier türkiye'de istanbul, izmir, ankara, ege ile akdeniz yörelerindeki türk ve alman işadamlarının uğrak yerleri olan oteller ile turistik tesislere de dağıtılmaktadır.

ayrıca, almanya'daki ticaret ve sanayi odalarına (ihk), endüstri merkezi birliklerine (bdı), makine sanayi birliklerine (vdma), federal kalkınma teşkilatı merkezine (değ), türkiye sanayici ve işadamları derneği'ne (tüsiad) ve tüsiad brüksel ve berlin temsilcilikleri'ne, avrupa-türk işadamları derneği (atiad) ile federal bakanlıklara, eyalet bakanlıklarına, türkiye ile ticari işbirliğinde bulunan alman firmalarına dağıtılmaktadır.

50 yıllık gazeteci, anadolu ajansı'nin ve hürriyet ve tercüman gazetesi'nin avrupa ve almanya temsilciliğini yapmış erdoğan olcayto'nun imtiyaz sahibi olduğu türkei-kurier gazetesi'nin yazı işleri müdürlügünü abbas özpınar yapmaktadır.

   witchorexia nervosa   04.01.2008 06:55
   #801030
 
reklamı kapat

yazdır