turkiye deki metal muzik akimi

1.

insanı gün geçtikçe korkutan, müzikten soğutan akımdır. anlamsızca pogo yapan, her daim rock işaretini gökten eksik etmeyen, orasını burasını boyayan gençlerin kucaklarına düşmüştür. müzisyenlerin de "amacımız aslında bu değildir, biz sadece duygularımızı sizlerle paylaşıyoruz; aynı duyguları hisseden insanları toplamaya çalışıyoruz, müziğimizi evrenselleştirmeye çalışıyoruz. sizden istediğimiz yoldan sapmanız değildir." tarzı bir konuşma yapmamaları da bu akımı kötü yöne doğru sürükleyen eksikliklerden biridir.

<bkz: her şey para mı>

   engwareion   13.08.2007 17:16
   #607755
2.

2000 yılından sonra boku çıkmaya baslamıs akımdır.. daha öncesine bakıldığında ise çok essiz bir akımdır ayrıca.. kramp , metalium , whisky , hardal , feylezoflar ve daha niceleri ile baslamıs ve gerçekten yıllarca çok kaliteli bir sekilde sürdürülmüs , rock'n roll/metal/rock * ruhu çok derinlerde hissedilerek yasanan bir akımdır.. kimsenin bir diğerini sikmediği , bir diğerinin arkasından planlar kurmadığı , gerçekten bu ise gönül vermis müzisyenler ve dinleyici kitleleriyle olusmus , olusturulmaya çalısılmıstır. ama ne yazıkki teknoloji gelistikçe , gençler yurt dısındaki yararlı ve zararlı bilgilere istedikleri anda hiç çaba sarfetmeden ulasmaya basladıkça isin içine birçok pislik karısmıs ve bu akım suanki halini almıstır. sahsen ben kendimi yasım itibari ile günümüz metalseverleri ile yasıt olsam bile onlarla bir tutmuyorum..

   salt okunur   20.04.2009 03:11
   #1326230
3.

<bkz: rock muzik ve gelisimi>

   nenedir   20.04.2009 03:13
   #1326231
4.

doğru düzgün gelişememiş, sakat kalmış bir çocuk gibidir. başlarda ticari bir güç oluşturulamamış* ve şimdi de müzik, ticaret yapabilmek için bir araç olarak kullanıldığından* türk metal müziği yolunu bulamamıştır bir türlü.

ayrıca metal müziği bir sanat olarak algılayabilen insanlar da pek yoktur. "metalci" denilen güruh, bir topluluğa ait olma ihtiyacı hisseden ve girebilecek bir ortam bulmaya çalışan insanlardan oluşuyor çoğunlukla. bu müziği gerçekten müzik olduğu için seven insanlar pek olmadığından bu müziği icra etmeye çalışanlar da kendi sanatsal görüşleri* ve halkın talepleri doğrultusunda ürünler veriyorlar. müzik yapmaya uygun ortam bulamayan sanatçılar, yani gerçek metal müzisyenleri ya bu işten vazgeçiyorlar ya da arz-talep teranesiyle kendilerini tüketiyorlar.

sonuç olarak türk metal müzik akımı için 80'ler ve 90'ların ilk yarısı yeterince değerlendirilememiş olan büyük bir fırsattı. bu fırsatın kaçmasına neden olan da büyük ölçüde piyasadır, dinleyici kitlesidir. şimdi birçok şeyin ticarileştiği bir dünyada müzik, para kazanma amacına ulaşmak için kullanılan bir araç olarak görülmektedir*.
türkiye henüz doğru metal müziği yapmak için hazır ve uygun değildir. ortam uygun hale gelse bile şartlar buna izin vermeyecektir.

   metallicblack   21.08.2009 00:12 ~ 00:14
   #1549952
5.

intenetten albümlerini indirip arşivlemek "lan bak bende onun tüm albümleri var" deyip asi çocuğu oynamak.

   evritink   21.08.2009 00:14
   #1549959
 
reklamı kapat

yazdır