turkiye nin insan haklarina saygili devlet olamamasi

1.

turkiye nin sosyal devlet olamaması ile muhtemelen kardeş sorunlardır, şimdi hemen bakıyoruz pek güzide anayasamız ne diyormuş:

"türkiye cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir."

demek ki neymiş, türkiye insan haklarına saygılıymış. hayır kendi polisinin "kahrolsun insan hakları" demesi insan haklarına saygısız olduğunu hiç de göstermez, ya da darbe dönemlerinde insan haklarının içine sıçılmış olmasının, türkiye'nin halen avrupa birliği kararlarına bile uymuyor oluşunun, altına imza attığı insan hakları ve çocuk hakları bildirgelerini bir kez bile önplana almayışının bununla hiç alakası yoktur, kesinlikle.

halen zorunlu askerlik kapsamında aylar yıllar hapis yattırtan bu ülke değildir, kaçakları kovalamak için yırtınan yine bu ülke değildir, o başka bir türkiye, yanlış gelmişsiniz. halen human rights watch gibi görece taraflı ve bir şeylerin üstünü kapatmaktan çekinmeyen kuruluşlar bile türkiye hakkında "turkey: rising police violence goes unpunished" diyebilmektedir mesela.

   ghostrider   20.12.2008 15:49
   #1130168
2.

sokaktaki insanlar yani biz birbirimize saygılı değilken devletin olmasını beklemek: saçma.

   nickolaskeyc   20.12.2008 15:50
   #1130169
3.

<bkz: yakışır>

   tampon bolgesi   20.12.2008 15:51
   #1130170
 
reklamı kapat

yazdır