tyler durden den ozlu sozler

1.

fight club filminde geçen süper sözlerdir.

-kıçına tüy takmak seni tavuk yapmaz.
-omlet yapmak için yumurtayı kırmak zorundasın.
-sahip olduğun şeyler birgün sana sahip olur.
-kendini geliştirmek kendini tatmin etmektir, kendini yıkmak ise asıl soruların cevabı.
-tüm umudu kaybetmek özgürlüktür.

<bkz: hit me as hard as you can>

   houduni   01.12.2007 02:58
   #749326
2.

<bkz: tüyler ürperten özlü sözler>

   okkes   01.12.2007 02:59
   #749330
3.

en önemlisi ilk etnry'de atlanmış:

birinci kural: dövüş kulübü'nden bahsetme!

   ozel kurmay baskani   01.12.2007 02:59
   #749332
4.

only after disaster can we be resurrected. *

first you have to give up, first you have to *know*... not fear... *know*... that someday you're gonna die. *

ıt's only after we've lost everything that we're free to do anything. *

the things you own end up owning you. *

   witchorexia nervosa   01.12.2007 03:13
   #749357
5.

ikinci kural: dövüş kulübü'nden bahsetme!

"how much can you really know about yourself, if you have never been in a fight"

   tanyasalpe   01.12.2007 03:14
   #749361
6.

otobüsdeki calvin klein reklamında kaslı bir elemanımız vardır ve;

-ıs that what a real man is supposed to look like?

   kain   30.04.2008 14:54
   #908261
7.

"hepimiz heba oluyoruz. lanet olsun, bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor, ya da beyaz yakalı köle olmuş. reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz. bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. bir acımız yok, ne büyük savaşı ne de büyük buhranı yaşadık. bizim savaşımız ruhani bir savaş. ve bunalımımız kendi hayatlarımız."

"televizyonla büyütüldük ve bir gün hepimizin milyonerler, film yıldızları veya rock starları olacağına inandırıldık. ama olmayacağız ve bu gerçeği yavaş yavaş öğreniyoruz ve feci şekilde asabımız bozulmuş durumda..."

"sizler özel değilsiniz, sizler güzel yada eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler her şey gibi çürüyen birer organik maddesiniz... bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden yeri geldiğinde dalga geçen yeri geldiğinde gülüp geçen pislikleriyiz. "

"yaptığın iş değilsin..cüzdanındaki para, sırtındaki üniforman ya da sana bugüne kadar değer verilmesini sağlayan diğer özelliklerin. aslında bunların seninle hiçbir ilgisi yok...kendini saydam ve her an eriyebilecek bir kar tanesi gibi güzel ve eşsiz mi hissediyorsun? sen aslında hiçbir şeysin. çünkü sahip olduğun varlıklar gün gelip sana sahip olmaya başlarlar. sonra ne mi olur? önce uyuyamamaya başlarsın. ardından çevrendeki her şeye yabancılaşmaya..ve tyler durden ile tanışırsın. tyler’ın her zaman inanmaya hazır olacağınız ve istek duyacağınız bir planı vardır. aslında gördüğünü zannettiklerinin görülmediğini ve sandıklarının da apaçık ortada olduğunu fark edeceksin..."

"6 ay boyunca uyuyamadım. ve hiçbirşey gerçek gibi değildi. ve herşey çok uzaklardaydı. herşey, kopyanın kopyasının kopyası gibiydi. herşeyin geliştirilmiş bir entegreden oluşturulmuş olduğunu düşünmeye başladım. ıbm bilgisayarlarının kurduğu bir galaksi, microsoft yazılımlarının kurduğu bir dünya..."

“ve birden birşey oldu. sanki...bir binanın içinde kayboldum. karanlık, sessiz ve ürkütücü...özgürlüğü keşfettim. bütün umutların kaybolması özgürlüktü.”

“aslında ölmek üzere değildim. vücudumda kanser ya da başka bir mikrop yoktu. etrafımdaki kalabalık, dünyanın ortasında yaşayan sağlıksız ama yaşamaya devam edebilecek bir böcek gibiydim...”

“bu benim hayatımdı ve dakika dakika sona yaklaşıyordum. bu kez de başka bir uçakta uyanmıştım. başka bir yerde ve zamanda uyanabilir misiniz? peki başka bir insan olarak uyanabilir misiniz? her seyahatim başka bir hayattı. tek porsiyonluk kahve, tek porsiyonluk krema, tek porsiyonluk tereyağı ve mikro dalgada ısıtılmış yemek. şampuanlar ve tek kullanımlık diş macunları. her yolculuğumda tanıdığım insanlar, hepsi sanki tek kullanımlık arkadaşlar...”“- biz neyiz o zaman?
- bilmiyorum, tüketici belki de...
- doğru. bizler tüketiciyiz. hayat tarzımızı geliştirmek için alışveriş yaparız. cinayet, suç, toplu katliamları düşün. beni ilgilendiren pazarlama dergilerinin 500 kanallı televizyon, kablolu yayın satmaları falan değil; uyuşturucu, haplar ve viagra...
- evet bunu yapanlar var.
- onların canı cehenneme! onların hepsi kokuşmuş dostum. koltuk takımlarının ve sehpaların canı cehenneme..ben diyorum ki mükemmel olmayı bırakıp gerçeklere dönelim...bu, modern hayatta yaşamak için benim bulduğum bir yol.
- bilmiyorum, belki biraz radikal ama....
- sahip olduğun şeyler aslında sana sahipler....”“- süresi geçmiş bir kütüphane kimlik kartı, ne okuyordun raymond?
- orada çalışıyordum.
- demek çalışıyordun. sana ne okuyordun diye sordum.
- biyoloji ile ilgili şeyler.
- neden?
- bilmiyorum..
- ne olmak istiyordun raymond?
- veteriner...
- hayvanlar demek..bu demektir ki okula gitmen gerek.
- hem de fazlasıyla.
- ölmek ister misin?
- hayır!!!
- burada....dizlerinin üzerine çökmüş durumda, bir mağazanın kapısının önünde...
- hayır hayır lütfen...
- ehliyetini alıyorum. gelip seni kontrol edeceğim. nerede yaşadığını biliyorum artık. eğer 6 hafta içinde veteriner olmak için gerekli işlemleri yapmaya başlamazsan öleceksin. şimdi acele et. koş forrest koş...”“2,5 dakika kaldı. bütün o yaptığımız şeyleri düşün dostum. bu pencereden dışarı bakıp, finans tarihinin nasıl yok olacağını seyredeceğiz. bunun bir adım ötesi ekonomik özgürlüktür.”

"- hayatını değiştirmenin bir yolunu arıyordun. bunu tek başına yapamazdın. ben, her zaman olmak istediğin insanım. ben görünmek istediğin gibiyim. ben sevişmek istediğin gibi sevişiyorum. ve asla senin olamayacağın kadar özgür biriyim.
- bu mümkün değil, olamaz...
- insanlar bunu her gün yaşıyorlar. aynaya bakıp başka biri olmak istiyorlar. onlar başaramadı ama sen bunu başardın."

   spitneybears   30.04.2008 15:05 ~ 15:08
   #908266
8.

chuck palahniuk 'a ait olan sözlerdir.

   vendetta   30.04.2008 15:26
   #908277
 
reklamı kapat

yazdır