u fu k

1.

küçük yaşlarda babası ve dedesinin de etkisiyle plaklar ve caz müzikle tanışan ufuk özgönül, 1983 yılında, henüz 14 yaşındayken bir kayıt stüdyosunda çalışmaya başladı. baca bar, çubuklu ve etiler 29, taxim night park, 2019, 19, 20, millenium, high end, magma, scene, switch ve 7th house’ın sürekli dj’i oldu. türk eğlence hayatını yaratan ve yöneten tüm kulüplerin en önemli ismi olarak tanındı. djlik yaparken kullandığı u.f.u.k ismiyle birçok pop müzik sanatçısından bile daha çok tanınan özgönül, radio 2019’da kendi programını hazırladı ve daha sonra nrg-fg 102'nin kuruluşunda yer aldı.

eğlence hayatında dj, prodüktör, müzik direktörü ve yönetici olarak karşımıza çıkan u.f.u.k. tüm bunların yanında birçok ülkede djlik yapmaya da devam etti. gece hayatının efsanelerinden amsterdam club roxy, waakzamheid, club nikis ve marcanti plaza’da, hamburg’da phonodrome ve orange’da, helsinki’de fuse’da düzenli olarak çalmanın yanında londra, liverpool, tel aviv, atina, elat, berlin, bratislava gibi şehirlerde de djlik yaptı.

müzik dünyasında 21 yılını tamamlayan u.f.u.k. türkiye’nin önde gelen müzisyen ve djleriyle de birçok projeye imza attı. ateş tezer ile yarattığı “gazla” projesi ve dj met’le hazırladığı “tactics” setleri büyük ilgi topladı. prodüksiyon çalışmalarının yanında türkiye turneleri kapsamında sayısız şehirde çaldı. j&b dance & techno festival, mtv partileri, braindance, creamfields istanbul, bughole ve daha birçok festivalde görev aldı.

birçok organizasyonda carl cox, derrick may, stacey pullen, masters at work, frankie knuckles, fatboy slim, derrick carter, armand van helden ve joe claussell gibi isimlerle çalmanın yanında alanis morisette, massive attack, kosheen, david byrne, placebo, moloko ve guru’s jazzmatazz gibi sanatçıların konserlerinde djlik yaptı. bir ilki gerçekleştirerek ingiltere’de yapılan, dünyanın en büyük dans müzik festivali “creamfields” da çaldı ve büyük beğeni topladı.

dans müziğini türkiye’ye tanıtan birkaç isimden biri olan u.f.u.k. şu anda albüm çalışmalarını sürdürmenin yanında türkiye’nin en iyi mekanlarında ve partilerinde hayranlarıyla buluşuyor. özellikle barry white ve derrick may’den esinlenen dj/prodüktör, geçtiğimiz günlerde italyan plak şirketi votu records’dan çıkan yeni plağıyla dikkat çekiyor.


*

   witchorexia nervosa   10.11.2007 17:57
   #717501
2.

<bkz: u.f.u.k>
yada;
<bkz: yu-ef-yu-key>

   distortionn   05.02.2008 17:17
   #852064
 
reklamı kapat

yazdır