ulan hortum agzima degil kicima girdi

1.

davaro filminin en heyecanla beklenen, en yarıcı repliğidir, koftiden ölen hıyarto gömülürken, nefes alması için mezara döşenen hortum kıblenin hesaplanmaması sebebiyle istenmeyen bir yere girer ve şener şen de gülmek için bekleyen izleyiciyi azad eder.

   tarlabasi   15.12.2006 18:43 ~ 29.03.2007 22:10
   #145033
2.

davaro film'in de geçen bir sahne.

http://www.youtube.com/watch?v=ons3ze5gcpc

   hellsangels   27.11.2011 02:36
   #2457835
3.

herkes hortumculuk yaparken kendiside yapıp, bir tek kendisi yakalanıp yargılanan ve ceza alan salağın sitemidir.

bu salak kurban, günah keçisi modundadır. diğer hortumcular çaldıkları parayı mafia, siyasiler, bürokratlarla paylaşıp, kanun uygulayıcılara yedirip kendilerine de büyük bir hisse ayırdıkları için, kimse onlara dokunamamıştır. lakin bu salak parayı kimseyle paylaşmayınca yaptığı hortumu götüne sokmuşlardır.

bak hafız "bir milletin parasını toptan hortumluyorlarsa, buna izin veren, o paraları hortumcuların elinden almayan her kademedeki kamu görevlisi suç işlemiştir ve sorumluluklarını yerine getirmemiş, görevi kötüye kullanma ve suistimal suçu işlemişler olarak, istifa edip yargılanmayı istemelilerdir.

yoksa aklanmadıkları için satılık hırsızın önde gideni olarak kalır ve milletini, vatanını soydurduğu içinde, hayinin önde gideni olarak kalır.

sen bu işe basit bir dolandırıcılık gözüyle bakarsan "ülkenden olursun" o zaman kalkıp "efendim o çaldı bizde çalalım" veya "onlar çalana kadar asıl biz sahipleri çalalım" dersen, senden dallaması, aşağılığıda olmaz.

o zaman ben seni teröristten veya vatan hayini tipten farklı görmem. çaldın mı! o paracıklar sana ve yedirdiklerine dert olsun. acı çekerek ve o parayı yiyemeden geberip, acılar içinde ölmek dahi nasip olmasın, ömrün uzasın ki, acınızda uzasın. morfin bile acılarınızı dindirmeye yetmesin.

<bkz: kemal horzum>

   yenitara   27.11.2011 13:55 ~ 13:57
   #2457887
 
reklamı kapat

yazdır