ulrike meinhof

1.

kimilerince devrimci kimilerince terörist örgüt olan, kısaltılmışı raf olan alman kızıl ordu fraksiyonu'nun önemli kişilerinden sayılan kadın siyasetçi, ilim irfan sahibi. aynı zamanda gazeteci. 1970 yılında baader'in hapisten kaçırılmasında yardım etmiş, daha sonra örgüt içine birçok eylemde yer almış kişilik.

   akilalmaz   13.07.2009 17:50
   #1488213
2.

almanyada sosyal demokrat burjuva hükümeti rosa luxemburg 'dan sonra ikinci kez korkudan titreten kadın.

“çok güvenli görünüyorsunuz! fakat sanmayın ki bu böylece devam edecek! öfke ve nefret büyük geminizin makine dairesinde terden geberenlerle birleşecek, biliyorum. ispanyol, türk, kürt, yunan, arap, italyan göçmenler ve avrupa’nın tüm ezilenleri...ve tüm kadınlar, ezildiğinin, aşağılandığının sömürüldüğünün farkında olan tüm kadınlar neden burada olduğumu ve beni neden öldürmek istediğinizi anlayacaklar.....gardiyanlar, yargıçlar, politikacılar,,,hiç biriniz umurumda değilsiniz. asla beni delirtemeyeceksiniz! beni sağlam öldüreceksiniz...mükemmel bir ruh ve mükemmel bir beyinle. böylece herkes katillerin devleti ve katillerin hükümeti olduğunuzu anlayacak! herkes sosyal demokrasinin neye benzediğini anlayacak!

...şimdiden cesedimi kaçırıp saklamanızı, kapıyı avukatlarıma kapatmanızı görür gibiyim. ulrike meinhof kendini astı diyeceksiniz. kanlı ellerinizle kapıları yüzlerine kapatacak ve fotoğraf çekmeyi soru sormayı yasaklayacaksınız. yasak diyeceksiniz, cesedi incelemek yasak! soru sormak, düşünmek, tahmin etmek yasak!! yasak!!... ama kendi korkunuzu yasaklayamazsınız! her katile özgü korkuyu yasaklayamazsınız!

cesedim bir dağ gibi ağır olacak...yüz bin ve yüz bin...yüz binlerce kadın kolu bu kocaman dağı kaldırıp omuzlarına alırken sizin oturduğunuz o sahte tahtı sarsacak müthiş bir kahkaha atacaklar! ..ve hep birlikte bağıracaklar: ulrike meinhof’u öldüremeyeceksiniz”

   babeuf   11.09.2010 22:07
   #2162314
3.

----- spoiler -----

‘ya sorunun bir parçasısın ya da çözümün... ikisinin arası yok..’

----- spoiler -----

   punkgeisha   30.12.2010 21:22 ~ 21:22
   #2266374
 
reklamı kapat

yazdır