ulus u kana bulayan serefsiz

1.

başkent’te 5 kişinin öldüğü 122 kişinin de yaralandığı hain saldırıyı güven akkuş adlı canlı bombanın gerçekleştirdiği ortaya çıktı. hain 28 yaşında ve sivas zara nüfusuna kayıtlı .

ankara'daki anafartalar çarşısı'nı kana bulayan saldırının ardından polis, sabaha kadar olay yerinden topladığı 3 kamyon dolusu kanıtı inceledi. olay yerinde ölen ve yaralananların dışında biri bir evin çatısında iki parmak bulan polis, yaptığı kriminal inceleme ve dna testi sonunda alçak saldırıyı yapan canlı bombanın kimliğini belirledi.

zara nüfusuna kayıtlı

herkesin lanetlediği saldırıyı sivas zara ilçesi nüfusuna kayıtlı olan ancak istanbul'da doğup büyüdüğü öğrenilen 1979 doğumlu güven akkuş'un gerçekleştirdiği ortaya çıktı. polisin kimliğini saptadıktan sonra hızlı bir şekilde yaptığı incelemede intihar eylemcisi güven akkuş'un yakın akrabalarının da örgüt üyeliğinden cezaevine girdikleri anlaşıldı.

pkk ile cezaevinde tanışmış

güven akkuş'un 1996 yılı 1 mayıs'ında polise direnip çatışmaya girdiği ve bu suçtan tutuklanıp hüküm giyerek iki yıl cezaevinde kaldığı anlaşıldı.
akkuş'un polisteki kayıtlarına göre, yakalandığı zaman verdiği ifadede örgütünü
türkiye ihtilalci komünistler birliği olarak açıkladığı anlaşıldı.
akkuş'un cezaevinde pkk'lılarla temas ederek bu örgüte de kaymış olabileceği belirtiliyor.
ankara valisi kemal önal, terör eyleminin, patlayıcının cinsi ve eylem şekli itibariyle bölücü terör örgütünün kullandığı malzeme ve metodlarla örtüştüğünün anlaşıldığını kaydetti.

http://www.bugun.com.tr/haberler/240507/p51121.asp

   kuasar   24.05.2007 17:04 ~ 17:05
   #419737
 
reklamı kapat

yazdır