universite kokenli sozluklerde yazar portfoyunun problemli olmasi

1.

artık bir virüs edasıyla çoğalan üniversite kökenli sözlük sitelerinde yazar portföylerinin genişletilememesi neticesinde baş gösteren kısırlık problemidir.kökenin üniversite olması hale hazırda yazar bulma konusunda bu siteler açısından problem yaratmamaktadır.ancak köken bu noktada sözlüğe bir problemide beraberinde getirir.o da yazar portföyünün , aynı üniversitede okuyan öğrencilerden oluşmasıdır.

bununla birlikte, şu veya bu sebeple beraber, birbirlerinden haberdar, başka bir noktada ise aşağı yukarı aynı sıfatı ve aynı yaşam tarzını yaşayan yazarların oluşturdukları sözlük, ürünlerinde çeşitlendirme problemleri yaşamaktadır.

sözlük kelimesini siteye eklemenin getirdiği sorumlulukları yerine getirebilmede zorlanmakta ve eksik kalmaktadırlar.bu eksikliklerini giderdikleri noktada belki muadilimiz olabilirler.

   ala   17.06.2007 22:40
   #475453
2.

aslında bu problemin başlıca nedeni biraz da komünleşmektir, üniversite kökenli sözlüklerdeki yazarlar ve adminler kendi düşünceleri dışında aşırı asi görüş bildiren kişi ya da kişilere çemkirebilir, onları eleştiri bombardımanına tutabilir ve sözlükten gönderebilirler. yıldız sözlük , itü sözlük ve bunlar gibi sözlüklerdeki bu birbirinin poposunu kollama olayı özgür düşünceye sekte vurmakta , tek sesli bir sözlük mantığına gidilmektedir.
popo kollama sanatı

   gravis   17.06.2007 23:18
   #475585
 
reklamı kapat

yazdır