ust daireye ogrenci tasinmasini istemeyen komsu

1.

yıllar yılı boş olan üstündeki daireye öğrencilerin taşınmasını istemeyen, bu uğurda herşeyi yapabilecek komşudur. tipik özelikleri: yaşlı ve huysuz olması, şiveli konuşması, ve gürültüye gelemeyen bi hastalığa sahip olması.*

peki bu amca veya teyzeler ne yaparlar?

öğrenciler emlakçı aracılığıyla boş eve gelirler, aaa şurası şöyle güzel, burası böyle güzel, şuraya tv, şuraya poster gibi heveslenirlerken zil çalar. 'evin bereketine bak abi, daha taşınmadan misafir gelmeye başladı' gibi salak esprilerin ardından kapıdakinin misafir değil, alt kattaki komşu olduğu anlaşılır. teyze gelmiştir. ah canım evladım, vay canım yavrum ile başlayan cümlelerinden sonra, 'ev sahibiniz çok kötü burayı tutmayın'la başlar, 'ben komşumun zilini çaldığımda karşıma aile çıkmasını istiyorum'la bitirip gerçek yüzünü göstererek konuşmasını tamamlar. teyze öğrenci istememektedir, ve hızla komşularını örgütleyerek öğrenci milletini kibarca kışkışlar.

peki öğrenciler eve nasıl çıkar?

öğrenci eve her türlü çıkar, yeterki o ev kiralık olsun ve öğrenci o evi istesin. eve bakarken alt kattaki komşunun gelip ev sahibine açık ve net 'öğrenciye ev verme evin ağzına sıçar!' deme ihtimali yüksektir ve yaşanmıştır. ev sahibi bu durum karşısında biraz ürkse de öğrencilerin depozitoya zam yapma teklifini kabul eder ve evini öğrencilere verir. komşu bunun intikamını sık sık 'gürültü yapmayın len, hastam var benim ayıptır!' diyerek almaya çalışır. gördüğünde selam vermez, yaklaşık bir yıldır bir tabak sıcak yemek göndermemiştir ama olsun, zaten öğrenciler de onu sevmez.

   kramer   04.05.2007 18:21
   #373637
2.

<bkz: balkon teyzesi>

   blue in deeper green   04.05.2007 18:22
   #373639
 
reklamı kapat

yazdır