varos olup her firsatta tikilere saldiranlar

1.

yok tiki dili ve edebiyatı, yok tiki yaşam tarzı gibi abidik gubidik başlıklara olumsuz entryler giren varoş takımı.

yarattıkları lehçeyi ben de tasvip etmiyorum. ama bu onlara saldırma hakkımız olduğunu gerektirmez, gerektirmemeli. ailesinin ya da kendisinin ekonomik gücü varsa, perşembe pazarından alışveriş yapmaları beklenemez. kimse kusura bakmasın leke jeans'ten alışveriş yapmaktansa tommy hilfiger'dan alışveriş yapmayı yeğelerim.

banliyö'de yaşayan orta sınıf ezik bireylerin, tiki olarak adlandırılan varlıklı sınıfa her fırsatta saldırmalarını, eleştirmelerini kabul etmek imkansız. aslında tikilere özenen varoş kesimi dilimize dolamamız gerekiyor. memur maaşı ile geçinen bir ailenin ferdi, eline üç kuruş para geçirirse soluğu maalesef marka ürün satan mağazalarda alıyor. ama sadece mağazanın önünde soluk alıp veriyor. vitrinde bulunan cansız mankenin üstündeki kıyafetin fiyatını gördüğünde dona kalması da gayet normal. cebindeki para ile en fazla bir bere alabileceğinin farkına varmaları sevindirici.

istikamet şişli halk pazarı canım. git oradan hangi çakma ürünü alabiliyorsan al..

erkek kesimi de bayanlardan pek farksız değil. it gibi çalışıp kazandığı üç kuruş parayı bir gecede reina'da harcarken masaların üstüne çıkıp çaka satmak kolaydır. sabah kalktığında "allahım ben ne yaptım" demek ve kafayı duvarlara vurmak, dün gece viskinin dublesine 13 ytl verdiğiniz gerçeğini değiştiremez. önemli olan ders alıp, ayagı yorgana göre uzatmaktır.

millet taksim'in dandik nevizade meyhanelerinde eğlenirken bu gibi sorunlar yaşamıyor. çünkü onlar akıllı, mantıklı insanlar.

   secilmis kisi   16.01.2008 20:53
   #820283
 
reklamı kapat

yazdır