video ilaniyla sevgili aramak

1.

bilen bilir eskiden kızlarla sadece arkadaşlık bile yapmak kolay değildi. bırak öyle şimdiki gibi ilk buluşmada yatak yaylarını kırmasını, kamerada soyunmasını filan beklemeyi, yanına yanaşamazdınız kolay kolay.. lisenin sivilceli ergen delikanlıları, üniversitenin gitar çalan keçisakallı entellerine evrilirken tanışma, buluşma, kokuşma evreleri de kabuk değiştirdi. eskiden ben lisedeyken filan not koyulurdu hoşlandığı kişinin defterinin arasına teneffüs vakitlerinde. o kız onu görecek de, sekiz on kez görmezlikten gelip tavrını atacak da, sonra eşşek gibi bildiği gerçeği suratına söyleyeceksin "ama ben seni arkadaş olarak görüyordum rıfatt" diye seni yerin dibine sokacak da, da da da. tüm bunların sonunda da eline geçen bir kuru sinemaya gitmek olursa sevin. memeler bile gerçek değil o dönemde sütyene sokulmuş bir avuç pılı-pırtı, düşün öyle kara günler. tek iyi yanı, iyi kızlarla pastanede kötü kızlarla barda tanışırdın. amacın neyse ona yönelik mekan seçimi vardı, fonksiyoneldi.

neyse, şimdilerde insanlar nerelerde nasıl tanışıyor bilmiyorum ama msn de ekleyip face de ilerletip smsle sonlandırıyorlar ilişkiyi ona tanığım. hele o facebook yok mu lanet gelsin üst satırlarda adı geçen sivilceli ergenlerin hepsini bir tatlı vajinayla o tanıştırdı. lisede "olm bu kız bakmaz bana" deyip haddini bilerekten uzaktan şurup akıtan gafiller aradan yıllar geçip de ad-soyad olarak bilgisayar ekranında görende kırk yıllık dostmuşcasına, cankuşmuşcasına asılma hakkı buldular. bitleri kanlandı bir bir pelin'ler, tuğçe'ler onları arkadaşlığa kabul ettikçe. oysa ki pelin yine vermeyecek belki ama olsun, bir umut. neyse kimsenin kimsede ahı, ilkokuldan bile olsa alacak-verecek hesabı kalmasın, ben istemem.
tabii bu bahsettiğim dönemler önce 90'lar sonra 2000'ler. film bildiğimiz film. konuşmaya değmez. asıl elime 80'lerden kalma video aracılığıyla yapılan çöpçatanlık ilanları geçti ki işte boş lafı geçersek bu yazının ana dalga konusu, ekmek kapısı da onlar. anlaşılan 80'lerde internetteki çöpçatanlık sitelerinde profil hazırlamak yerine, bir şirketle anlaşıp video aracılığıyla ilan veriyormuşsunuz. negzel. işte ben de bunu diyorum arkadaşım. bana öyle feysle meysle gelmeyin yokum. adamlar 30 sene önce en güzel yöntemlerle tanışmışlar biz hala çürük tahtaya basıyoruz. hayır ya. ben de müstakbel kısmetlerimden böyle bir video istiyorum. o özgüveni, o mahçupluğu kah espritüeliği kah ciddiyeti ben oradan algılamak, saniye saniye özümsemek istiyorum. 80'ler geri dönsün! (serpil çakmaklı ve kelebek tokası sen orada kal lütfen!!)
buyrun örnek video;

http://www.youtube.com/...feature=player_embedded

(videoyu göremeyen ve bu yüzden acı çekenler youtube' a herzaman nasıl giriyorlarsa o şekilde girdikten sonra "80's dating videos" yazıp, aramalarda çıkan ilk 4.25 dakikalık videoya tıklasınlar.)

gelgelelim, benim aklıma takılan birkaç şey var:
1. ilanına 'hi mom' diye başlayan çocuk oidipus kompleksi'nden mi muzdariptir yoksa klasik eril "anam gibi kadın bulmalıyım" hücreleri aşırı bölünmeye mi uğramıştır?
2. ilanında 'we don't like to write checks' diyen adam nasıl bir ilişki aramaktadır? "we", "you", "them".. kimsiniz abicim siz? kim size zorla checks yazdırıyor?
3. 'ı am interested in most phases of data processing' cümlesini kuran adam nasıl bir insandır? kontrol sorumlusu, üretim bantı görevlisi, obsesif, kompulsif..?
4. "we probably dont like cleaning the house" diyen aday ve çorapları benimle evlenir mi?
5. 'fire breathing dragons' lafı sevgili bulma ilanına nasıl girmiştir? eğer bu şifre gibi birşeyse ben de ona "gogo girls are always wet" diyebilir miyim?
6. moda fotoğrafçısı olduğunu iddia eden adamda sizce de bir ibnelik yok mudur?
7. 'executive by day, wildman by night maurice' hala boştaysa bu dünyanın adaletsiz olduğunun en büyük kanıtı değil midir?
8. "my name is phil but all my friend saying big phil" diyen abi bize ne vaadetmektedir?
9. "yatakta şampanya ve mumları severim" diyen adam "kadınlar ateşli erkeklere dayanamaz" lafını yanlış mı anlamıştır? tamam ateş iyi de komple evi yak demedik be amca.
10. 'are you the goddess? who is the goddess? where is the goddess?' şeklinde izleyiciyi soru silsilesine boğan adam yakışıklı olduğu halde zeka geriliği olduğu için mi sevgili bulamamıştır? kim olm bu goddness? sen misin? kim aldıysa versin bak adamın goddess'ını. bukadar şaka yeter. yazık. (gülü tutuşundan da huylandım bunun)
11. ve son olarak; kendi yazdığı notu okuyamayan er kişiden ne hayır gelir?

sorularrr, sorularrrr şimdi beynimde canlandılar..sorular.sorularrr beni bu akşam ağlattılarrrr..

   sincity   26.03.2010 20:03 ~ 20:13
   #1996325
 
reklamı kapat

yazdır