x i kacirmayi dusunmek

1.

defans oyuncularının beyninde kuduran düşüncedir.

evet top teknikleri zayıftır. çoğu zaman kaçırmayı düşündükleri takım arkadaşlarını kaçıramazlar. lakin yılmak yakışmaz.

üçüncü kez zıplamaya hazırlanan çekirge gibi asi ve temkinlidirler. edison amca gibi hiç yılmazlar. "oğlum duvar gibi geri geliyor uzun oynama" uyarılarına aldırış etmezler. "ben faruğu defansın arkasına sarkıtıp kaleciyle karşı karşıya bırakmayan 100 yeni pas buldum" deyip denemelerine devam ederler taki birgün faruğu kaçırma düşünceleri gerçekleşene dek...

sonra hayat anlamsızlaşır. yıllar yılı peşinde koştuğu o mükemmel pas o kadar da mükemmel değilmiş meğer. futbola, hayata bir küskünlük başlar. mentörlerden destek alınır, hatta psikoloğun yolu tutulur. bir türlü o top tekniğinin zayıf olduğu günlerdeki mutluluk yakalanamaz. bazen hocanın "bir daha uzun oynarsan takımdan keserim seni" uyarıları bile özlenir. yaş da kemale ermiştir zaten bir defans oyuncusu için. şimdiki zibidi santrforlar, sipidi gonzalesvaridir hem. bırakmanın zamanı gelmiştir.

derken bir jübile maçı ayarlanır arkadaş arasında. dan dun vurulur toplara eski günlerdeki gibi. otuzuncu dakikada omuzlarda saha terk edilir. "çok teknik savunmacıydı kerhaneci" der ardınızdan skor yazarları. ama yemez ex defans oyuncusu, nanik yapar onlara.

   faysal   19.01.2008 22:48
   #824384
2.

<bkz: x 'i kaçırıyım derken keçileri kaçırmak>

   vendetta   20.01.2008 03:01
   #824766
 
reklamı kapat

yazdır