yeni andimiz

1.

zaman gazetesi yazarlarının gerçek yüzlerini ortaya çıkarmaya başladıkları son nokta...

http://www.haber365.com/...n_turksuz_yeni_andimiz/

   lavinia   31.03.2011 13:32
   #2327422
2.

yeni andları.

böyle ruhsuz duygusuz inanmayarak çalakalem edilmiş yazılmış bir takım sözler falan filan.

ne içti bunlar ve ne içiyorlar hala anlamak mümkün değil, türk'ün vatanında türk'üm demek ne zamandan beri suç ya da bunların deyimiyle 'faşizm' oldu?

yok şaşırmadık çünkü biz de biliriz itten illa ki it ürür.

yalnız bütün duygulara bütün bu şanlı maziye ve de her sabah aydınlık bir geleceğe dirsek koymadan evvel ülkemin hepsi birbirinden ışıklı çocuklarının mustafa kemal'e ve türk milletine verdiği and...

andımız,

ört bas edilmiş yolsuzluklarla şahsi menfaatler uğruna satılmış hayasız kalemlerle gazete adı altında bir yığın zırvalık türeten satılık bir yayın organıyla bozulamayacak denli mertçe içilmiş bir anddır;

ve türk'üz doğruyuz çalışkanız inadına işte!

<bkz: hassiktir diyoruz hassiktir>

   fundaten   31.03.2011 14:03
   #2327426
3.

----- spoiler -----
üretkenim, buluşçuyum, çalışkanım. / ilkem; gelişmek için değişmek, problemleri çözmek, işbirliği yapmak, dürüst ve yenilikçi bir birey olmaktır. / amacım, akılcı davranmak ve yaptığım her işin kalitesini sürekli yükseltmektir. /ey büyük atatürk! açtığın yolda dünya liderliği ve insanlığa hizmet etme hedeflerine durmadan yürüyeceğime and içerim. / aklımı ve tüm varlığımı bu yolda kullanacak, türkiye'nin ismini uygarlık tarihine altın harflerle kazıyacağım.
----- spoiler -----


<bkz: öğrenci andının çağdışı olması>
gerçi ana fikri bu başlıkta yazmıştık ama illa ki bir andımız olsun diye direten dingiller için gayet ideal bir ant. illa türk mü geçmesi gerekiyor içinde yahu?
üstelik atatürk'e de gönderme var. rahmetli necmettin erbakan'ın dediği gibi yarın kürt çocuğu da kalkar "ben de kürdüm, çalışkanım" der. mal gibi kalırsın.

   ramiz   31.03.2011 14:41
   #2327434
4.

gücel
"türk'üm, doğruyum, çalışkanım. / ilkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. / ülküm; yükselmek, ileri gitmektir. / ey büyük atatürk! açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime and içerim. / varlığım, türk varlığına armağan olsun. / ne mutlu türk'üm diyene!"

tavsiye
üretkenim, buluşçuyum, çalışkanım. / ilkem; gelişmek için değişmek, problemleri çözmek, işbirliği yapmak, dürüst ve yenilikçi bir birey olmaktır. / amacım, akılcı davranmak ve yaptığım her işin kalitesini sürekli yükseltmektir. /ey büyük atatürk! açtığın yolda dünya liderliği ve insanlığa hizmet etme hedeflerine durmadan yürüyeceğime and içerim. / aklımı ve tüm varlığımı bu yolda kullanacak, türkiye'nin ismini uygarlık tarihine altın harflerle kazıyacağım.


kısaca bir karşılaştırma yapmak gerekirse şu an okunan daha çok mistik nitelikli.türk toplumunu lafta en büyük en iyi toplum olduğu falan varsayılıyor.bunu herkes kabul edip başucuna koyabilir yalnız tam gelişme çağında iken zorla okuttuğumuz bu and bu çocuklara ne veriyor.ben size söyleyeyim hiç bir şey.milletini özünden çok sevmesi gerektiğini söylüyor.tamam.sevelim o halde.ne oldu?
hiç bir şey olmayacak bu çocuk milletini özünden çok sevecek gerektiğinde birilerinin taşak keyfi için söylediği,çıkardığı olaylar neticesinde canını verecek ve o taşak keyfi yapan keyfine devam edecek.ben size milleti sevmenin yanlış bi şey olduğunu söylemiyorum.tabiki ben bir kürt olarak türkü de seveceğim.

bir yunanlı ile bir amerikalı bir israil ile çıkar çatışması olduğunda ben de malımı,ırzımı,vatanımı korumak için mücadele edeceğim.lakin ben bu mücadele de varsam ve sen beni yok sayıyorsan bu bana haksızlık oluyor.sen ölüyorsa ben de ölüyorum.sen vergi veriyorsan ben kralını veriyorum.senin dilin varsa benim de var.o halde sen beni bana sormadan bir sınıfın içine koyup zorla beni asimile edemezsin.beni asimile ederken kendi kardeş milletim olan türke de haksızlık yapamazsın.

belki ortak değerler koyabiliriz ama bunlar ortak değerler olacak kürt de alevi de çerkez de arap da laz da bu oratak değerlere saygı duyacak.yalnız sen türklerin dışında kalan diğer azınlıklara özel alanlar bırakmıyor onların diline saygı duymuyor ve onları yok varsayıyorsan işte böyle sorun çıkar.

şundan çok çok eminim hiç bir çocuğun atatürkün açtığı yolun ne olduğundan haberi yok.ezberlemiş okuyor.iyi de niye okuyor?bilincini ne olduğunu bile bilmediği bir yolda yürümesi için doldurmak gerekiyor.tamam doldurduk ne çıktı ortaya?her yeniliğe karşı çıkan bir topluluk.evet işte bu topluluk atatürkün muasır devletler düzeyi diye kast ettiği yere bizi dogma ile statüko ile laf salatası ile ulaştıracak.

ben de size diyorum ki hassiktirin gidin işinize bakın bir işe yarayın.

   karnavore   31.03.2011 14:45 ~ 14:48
   #2327436
5.

----- spoiler -----
/ey büyük atatürk! açtığın yolda dünya liderliği ve insanlığa hizmet etme hedeflerine durmadan yürüyeceğime and içerim. / aklımı ve tüm varlığımı bu yolda kullanacak, türkiye'nin ismini uygarlık tarihine altın harflerle kazıyacağım.
----- spoiler -----

ey büyük atatürk size ne zaman dünya liderliğini hedef olarak gösterdi gibi bir soruyu akla getiren hede lan bu.

ya da ey büyük atatatürk zaten türkiye'nin ismini uygarlık tarihine altın harflerle kazımadı mı? düne kadar götünüzde şalvarla o kerhane senin bu kıraathane benim gezdiğiniz ve yeşil bayrak altında koyun gibi dizilip sıranız geldikçe sikilmeye çağrıldığınız günlerden çekip çıkarmadı mı? diye soruları akla getiren hede yani.

bi de az laf çok icraat dışı bi şey bu,
lan bu laf kalabalığı aslında bambaşka 'hedefleri' gizlemek için değilse bütün sözlüğe benden çay.* problemleri çözmek iş birliği yapmak bazen altta kalmak bazen üste çıkmak bazen de siktir et diyerek mühim olanın hedefe varmak olmadığını ima etmek

midir yeminimiz?

ey büyük atatürkle matrak mı geçiyorlar yoksa ey büyük atatürk'ün açtığı yolda kayboldular da gösterdiği hedefi mi şaşırdılar çok meçhul,

ey büyük "atatürk"e and veren gencin türk'üm demekten imtina edeceğini mi sanıyorsunuz dingiller,*

ey büyük atatürk gibi kıçı boklu bir tabiri araya sıkıştırmış olmakla batan geminin mallarını kurtardık sanıyorsunuz fakat bu durum en baba komedi filminde psikanaliz ve tiyatro ilişkisi açısından espri malzemesi yapılsa millet sahneye sikini atmadan öfkesi geçmez,

mal mıyız biz demezler mi adama,

"benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." m. kemal atatürk

ey büyük atatürk bunu ve de

"az zamanda çok ve büyük işler yaptık. bu işlerin en büyüğü, temeli türk kahramanlığı ve yüksek türk kültürü olan türkiye cumhuriyetidir. bundaki muvaffakiyeti türk milleti'nin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak kararlı bir şekilde yürümesine borçluyuz. fakat yaptıklarımızı asla kâfi görmeyiz. çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak mecburiyetinde ve azmindeyiz. yurdumuzu dünyanın en mamur ve en medenî memleketleri seviyesine çıkaracağız. millî kültürümüzü çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağız."

bunu demiş mesela. dünyanın lideri olma hevesi birilerine hükmetmezse ölecek hastalığı hep bugünün padişah özentisi siyasetten bihaber siyaset adamlarının işi.

ey büyük atatürk çağdaş medeniyetler seviyesi diyor. türk milleti diyor.

götünüz yiyorsa o ey büyük atatürk ibaresini de çıkarın ordan ki gülmeye malzeme veriyorsunuz bize. çıkarın ve derdiniz neyse gerdan kırmadan kalça sallamadan açık açık anlatın,

yahut bu kadar ey büyük atatürk'ün izinden giden vefalı bir nesilsiniz adam olun ey büyük atatürk ne demiş ne yapmış ne istemiş okuyun kafanıza sokun,*

faşizmin postallarını yalayıp yalayıp dağdan inip bağdakine yol göstermeye yeltenen aciz yığın,

türk'üz doğruyuz çalışkanız.*

   fundaten   31.03.2011 15:08
   #2327445
6.

<bkz: çabuk kalktı dikkat edersen>

   shytex   31.03.2011 15:24
   #2327446
7.

birilerinin acil olarak bazı insanlara türkiyenin durumunu anlatması gerekir.akıl tutulması yaşıyor zira birileri.hangi kıtada,hangi zamanda,hangi duygularla bu kadar gaz toplayıp gözünü kapatıp ağzını açıp bu kadar rahat ve sanki dünyanın en ileri ülkesinde yaşıyormuş gibi davranıyorlar anlamıyorum.

atatürk türkiyenin adını altın harflerle yazmış daha ne istiyormuşuz.
atatürk bizi yeşil yeşil bayrak altında sikilmekten kurtarmış daha ne!!
atatürk o kerhane senin bu kıraathane benim diyerek sabahtan akşama kadar dolaşmaktan kurtarmış daha ne!!
atatürk çağdaş seviye demiş türk milleti demiş. amanın daha ne!!!
birileri de dağdan inip bağdakine akıl vermesinmişmiş!!!

yahu ne ararsan var bu atatürkçü gençlikte.bu atatürkçü gençlik ki ne desen zaten atatürk en iyisini yapmış ne konuşuyorsunuz der.vay anasını madem atatürk bu kadar her şeyin iyisini yaptı da hala neden gelişmekte olan ülkelerin içinde sayıyoruz.neden şu an marsta villalarımız yok üslerimiz yok.neden oraya bu atatürkçü gençlerden götürmedik.zira oaranın da bu tip gençlere ihityacı var.hatta allahı indirip tahtından bir tane bu çok bilmiş gençlerden koyalım evrenin düzenini sağlasın.hey anam hey babam.sikini sallasan lafa değiyor lakin iki tane adam akıllı adam gertirip bu nasıl iş desen eminim ki aklı başında olan herkesin kabul edeceği bu ne turşu bu ne perhiz.

değişim ve gelişimden,uzay çağında,bilgi çağından anladıkları sikilip kakılmamak.atatürk bizi sikilıp kakılmaktan kurtardığı için yeter gözü ile bakıyor 90 sene önce ne dediyseler aynısı hala geçerli olacağını varsayıp kendi hayal dünyasında uzaya atatürk mekikleri bile yolluyor.

iş bu gençlik aklını lafla bozmuş canlarım.bunlara atatürkün zamanın şart ve koşullarına göre söylediği,yaptığı eylemlerin artık değişmesi gerektiğini anlattığınız zaman dağdan götünden on kilo bokla inen lanet olası geri,bölücü oluyorsunuz.bunları çapı laf salatası yapmaya yetiyor.atatürkün çağdaş medeniyetler seviyesi demesi oraya ulaşmak için yeterlidir.artık toplumsal barışı ve adaleti sağlayıp teknoloji peşinde koşmak,gelişmek,değişmek gerekmiyor atatürk demiş ya muasır diye yeter lan!!daha ne!!ama bu deyişin gerçekten hayal dünyasında kurtarıp gerçeğe uyarlamaya çalışmak bunlar için gerici,bölücü olmaya yetiyor.

lütfen şu göte takılsa lale olacak fikirlerinize biraz özeleştiri yapın çok ilerici türk gençliği.zira hayal dünyasında birilerini sikilmekten kurtardığınız için yeterli görecek aman efendim sikilmekten kurtarıldık yeter daha ne olsun demek tek kelimeyle aşağılık olmayı insan gurur ve onurunu yerle bir etmek.yok bize bu yakışmaz diyorsanız o zaman sizin ne olduğunuz bellidir.

   karnavore   31.03.2011 15:38
   #2327450
8.

sanırım tartışmanın bu noktasında atatürkçülerin şu argümanı geliyordu:

<bkz: be hey dürzü>

   ramiz   31.03.2011 15:43
   #2327452
9.

"türk'üm, doğruyum, çalışkanım. / ilkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. / ülküm; yükselmek, ileri gitmektir. / ey büyük atatürk! açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime and içerim. / varlığım, türk varlığına armağan olsun. / ne mutlu türk'üm diyene!"

senelerce okuttular her allah ın sabahı bunu.
bağırdık salyalarımız akıta akıta. en çok ben bağırayım ki, örtmenimin gözüne daha çok gireyim diye.
tekrarlanan her kelime gibi anlamını yitirdi söylediğimiz şeyler. türktük, doğruyduk ve çalışkandık. yasalarımız vardı. daha yedi yaşında bir veletken küçüklerimizi korumak gibi bir misyon yüklendik üzerimize.

türktük biz, evet. çok uğraşmıştık türk olmak için. başka bir coğrafyada doğmuş olsak sanki ne mutlu almanım diyene diye bağırmayacaktık.

en okumuşlarımız olanlar devleti soydu sonra. doğruyduk.

çalışkandık, bütün dünya aya giderken biz "japonlar yapmış abi" yi icat ettik.

büyüklerimizi saydık, otobüs camından dışarıyı seyrederken. ama hep "dışarıdakileri".

küçüklerimizi koruduk, bayram şekeri için kapımızı çaldıklarında. cesetleri iki sene sonra bulundu.

yurdumuzu sevdik, özümüzden. sanki özümüz farklı bir yerde yaşıyordu.

yükseldik hep. en ilerilere gittik. avrupayı bile geçtik sapkın yaşama konusunda.

ey büyük atatürk dedik. sadece onu dedik ama. bir atatürk daha çıkamadı bu topraklardan. yolundan gideceğiz dedik. sadece yürüdüğü yollarla övündük.

varlığımızı armağan ettik türk varlığına. hatta askere gittik. komutan karılarının köpeklerine hizmet ettik bir kısmımız. sanırım isimleri varlıktı o köpeklerin. bir kısmımız komutanları eğlendirdik, şarkılarımızla. bir kısmımız da mezelerini serdik önlerine. bir kısmımız varlığını armağan etti bu topraklara. şehit dedik. onların çoğu da zaten bu andı en az okuyanlarımızdandı.

ve ne mutluyduk ki türk tük. şan ve şeref dolu tarihimize sığınıp övünebilecek bir sürü şey bulabiliyorduk kendimize. türktük iyi ki. ya ingiliz olup dünyaya egemen olsaydık. ya allah etmeye kuveytli bir şeyh in çocuğu olsaydık. *


senelerce bağırttılar bizi yaz kış demeden.
hiç bir yerimiz düzelmedi.
şimdi bu kelimeleri değiştirip bir şeyler ekleyip kaldırınca mı düzelecek?

sabah bağırarak bunları söyleyen bir çocuk...
akşam haberlerinde, hırsızları, dolandırıcıları, cinsel istismarcıları, yoz beyinli siyasetçileri, katilleri seyredince kafası karışmayacak mı?


yenisini yazalım da bizim fikirlerimiz de olsun içinde diye çırpınmayın...
siz iyisimi kaldırın andı.
sıralara dizdiğiniz ve ayakta beklettiğiniz o yarım saati tenefüslere ekleyin, oynasın çocuklar.
oynasınlar ve tadını çıkartsınlar dünyanın.
çünkü her an bir sapığın tecavüzüne uğrayabilirler. ki inanın o sapık beş yıllık ilkokul hayatında en az 1200 kere andımızı okuyup yemin etmiştir. *

   prometheus   31.03.2011 15:52
   #2327459
 
reklamı kapat

yazdır