yil olmus 2010 hala alevilere saldiran mal

1.

imanın en güzeli kendi inandığındır demeli biri, karıştırmayın mezhebi, dini. yıl olmuş 2011'e çeyrek var, millet uzaya atlı karınca gönderiyor ama bizim insanımız hala alevilere sataşıp, insanları kışkırtma peşinde. yahu içini oyup elmas kondurduklarım kendi inancının güzelliğinde gidip boğulsana adamlara laf edeceğine ha? bana kalırsa bu toplumun aleviler gibi çağdaş insanlara ihtiyacı var, neden? yahu bu ülke kendini dünyadan soyutlayan, karafatma kılıklı kara çarşaflılarla doluyken hala, avrupalılara her gün yüzlerce kez rezil rüsva oluyorsak, hollywood filmlerinde türkiye'deki kesitlerde sadece türbanlı ve peçeli kadınlar gösteriliyorsa, bırakın aleviler ülkeyi ele geçirsin azizim.

aslında asil kişiliğim ve eşsiz bedenim böyle dünyavari konular üstünde konuşmaya, saçma sapan ideolojiler, 3-4 tane dingilin fikirlerini desteklemelere falan asla gelemez, bana göre hayat sevişmek ve para harcamaktır. ama bu olaya karşı 'kral' olarak tepkimi koymak istedim. aleviliği lise yıllarımda bir çocukla dalga geçilirken öğrenmiştim aslında, 'alevi bu yıkanmıyor' diye göynünü yıkıyorlardı sabinin. yahu ciddi anlamda hala bu konuları konuşan insanlar; lan aleviler yıkanmıyormuş! diyen gerizekalıların olduğu bir ülkede yaşıyoruz ve ben buna sadece gülüyorum. dolarımın üstündeki benjamin bile bıyık altından gülüyor ayol. böyle kafa olabilir mi? koca koca karılar yaptıkları günlerde; mum söndü yapıyor onlar! mum sönünce gayıveriyorlar önüne gelene ehehe! der mi? lan nasıl bir fantezidir ki bu? adamlar neden mumla yaşasın hala? ha elektrikler kesilince sana kayarlar ayrı mesele. kaç kurtar kendini işte o zaman bu makus karanlıktan.

neyse azizim 2010 yılındayız güya ama tüm ülkeler çağdaşlaşırken bataklığa doğru sürükleniyoruz akıntıya kapılmış fakir gemisi misali. buradan alevi kardeşlerime önerim; en az 3 çocuk! daha aydınlık ve atatürk'çü türkiye için. geleceğin yüzümüze vurduğu parlaklığın en pahalı prada gözlüklerimizi bile eritebilmesi için.

not: bu yazı sözlüklerdeki ilgi çekmek için dine falan sataşan pis ve iğrenç troller için değildir. bu yazı ülkemizde varolan gerçek 'mallar' içindir. ve bu mallar satılmadıkça; biz yeni şeylerle tanışamayacağız gibi.

   cool adam   06.09.2010 05:55 ~ 05:56
   #2150937
2.

sözlük trolünün kendini önemli hissetmesi dışında üstüne alınmasında bir sakınca olmayan nitelendirme. daha kısa bi başlık için:

<bkz: örümcek beyinli>

   silencio   06.09.2010 06:04
   #2150942
3.

<bkz: 11 havari>

   kene   06.09.2010 06:08
   #2150943
 
reklamı kapat

yazdır