yoneticileri hayal etmek

1.

"acaba nasıl bir insan bunlar? ne yerler, ne içerler? neyle beslenirler?"

dün gece yatağıma girince düşündüm. kendimce bir muhasebe yaptım. ulan ugokhan dedim. sen bunca zamandır busözlükte yazıyorsun da senin amirin konumundaki yöneticiler acaba nasıl biri? ya bırak allaşkına dedim sonra. onlar da senin benim gibi insan evladı. ama bu tam bir iç huzuru sağlayamadı bana. derin bir nefes alıp öteki tarafıma döndüm.

yoneticilerin bir ofiste bir arada calistiklarini hayal etmek istedim bi an. garipti bu. hepsi harala gürele çalışıyordu mesela. chuck ve ikiekmek entryleri siliyor, hemen karşı masadaki zibidigibi yazar uçuruyordu. geniş bir ofis olmalıydı bu. ferah bir aydınlatma. enigmatic ile pap arada bir kek, böğrek, çöğrek falan getiriyordu mutlaka. sonra bunun çok saçma olduğunu düşündüm. böyle olamazlardı.

exnihilo'yu düşündüm bir ırmağın kenarında. anaaaa.. piedra ırmağı lan bu.. evet ırmağın kenarına oturmuştu. ağlıyordu besbelli. usulca sokulup merhaba dedim. tanıdık bir huzur aradım şaşkın bakışlarında dün. sonra yüzüme baktı gözleri ama seninki gibi değildi. hayalim yine dağılmıştı.

yöneticileri bu sefer mayolarıyla plajda hayal ettim. tatil yapıyor olmalılardı. o sırada konsepte uymayan bir yazar denize giriyordu ve ilk olarak zibidigibi koşmaya başladı denize doğru. şlap şlap sesleri geliyordu ayağından. denize doğru usulca ve sessizce koşuyordu, koşuyordum. ne yana baksan dağ ve deniz sanıyordum muş ovasının yalancı maviliğini. yine dağılmıştı dikkatim.

yöneticileri hayal etmek garipti. çoğunu yüzyüze görmüştüm. hatta hepsini görmüştüm. dur bakimm.. hımmm.. evet hepsini görmüşüm lan ben. o zaman hayal dünyam daralmıştı. çünkü kim olduklarını, neye benzediklerini biliyordum. kuracağım hayaller hep kısıtlı olacaktı. ya peki onları hiç görmeyen yazarlari okurlar?? onlar ne yapacak.?

"çok huzursuzum sözlük, çok"

   ugokhan   17.05.2008 23:30
   #923103
2.

hayal edilen; zibidigibi

+ımmhh ımhhh hımmm ıghh
-lan?
+olum açmayın kapıyı osbir çekiyoz burda ya aa

<bkz: yasak hayaller>

   istanblue   17.05.2008 23:35
   #923108
3.

<bkz: birlikte gelelim daha zevkli olur>

   muslum gurseks   18.05.2008 10:05
   #923214
 
reklamı kapat

yazdır