yunanlilar

1.

yüzyıllar boyu osmanlı hakimiyetinde kalmış geçmişte büyük uygarlıklar kurmuş halktır. medeniyetin beşiği ve kurucusu olarak gösterilselerde bu sadece günümüz batısının son bir kaç yüzyıldır nereden geldikleri ve ne olduklarına karşılık aradıkları cevap olarak yunanlıları benimsemesinden gelir.

aslında batı sömürgecilik zamanlarından beri medeniyetin temel taşı bir çok argumanı özellikle rönesans sonrası kendileri biçimleyeli beri birşeylere ad verme işini kimseye kaptırmaz.

yunanlıların kurduğu medeniyetlerin kökleri ise diğer bir çok batı kültüründe olduğu gibi güney ve doğu halklarıdır. özellikle antik mısır medeniyetinden müthiş etkilenmişlerdir.

akdeniz halklarından oldukları için anadolu, hint, ortadoğu, mezapotamya, mısır kültürlerini benimseleri normaldir.

yunanlılar günümüz itibari ile o çok sevdikleri avrupaların içinde erimiş gitmiştir. sıcak toprak insanı oldukları için ağır hareket eder, az çalışır çok tembellik ederler. iş bu sebeple kuzey halkları kadar çalışkan olamazlar.

yunanlılarla en son çatışmamız kurtuluş savaşı zamanında olmuştur. türklerle savaşmanın zor iş olduğunu çanakkale'de öğrenen özellikle ingilizler, yunanlılara büyük idealarını kurmaları için anadolu'yu işgale teşfik etmişler, bu sayede her türlü siyasi, askeri, ekonomik desteği verip izmirden başlayarak büyük bir işgal hareketini gerçekleştirmişlerdir.

ingilizler için önemli olan bu toprakları kontrol etmede kullanabilecekleri bir halkın varolmasıdır. bu halk yunandır, bulgardır çok önemli değildir fakat yunanlı hayalperest yöneticiler bu işe gönüllü olmuşlardır zira ingilizler sayesinde o zamanın en donanımlı ordularını kurup anadoluya gelmiş ve boylarının ölçüsünü almışlardır.

hatta büyük önder telef olmuş yunan askerlerinin cesetlerini gördüğünde "sizin bu topraklarda ne işiniz vardı yavrucaklar" demiştir çünkü o da biliyordu ki, bu insanlar kandırılıp bu topraklara girmeye ikna edilmişlerdi. bu insanlar izmir'den deniz dökülüp topraklarına kovulurken bile bayraklarına basılmasına izin vermedi ata(ları)mız.

bu aralar ise aklına uydukları avrupadan para dilenme peşindeler. amerika'nın ve avrupalıların ortasında, bir ona bir buna koşan papandreu gibi satılık işbilikçiler yüzünden, yunanlılarda bitik hale gelmiş halktır. yakın zamanda çekler bile bunlarla dalga geçer olmuştur.

ee ne demişler kılavuzu karga olanın burnu boktan çıkmazmış.

   yenitara   02.09.2011 12:46 ~ 12:48
   #2428274
2.

kadim antik çağ kültürünün çocukları; denizci millet. topraklarının azlığı onları denizlere atmış. üretimi sevmezler, şarkılarımız, türkülerimiz ve oyun havalarımız inanılmaz benzerlikler gösterir. turizm ve deniz taşımacılığı onları son krizden kurtaramadı. toparlanırlar diye umuyorum. silahlanmayı bırakır, adaları bize işlettirirlerse paçayı kurtarırlar.

   zelisa   02.09.2011 13:34
   #2428303
3.

<bkz: yunanlılar>???
yunanlar

   lamangako33   02.09.2011 13:53
   #2428314
4.

yaşadıkları dev ekonomik krize rağmen, kişi başına yılda ortalama 164 defa cinsel ilişkiye girdikleri tespit edilmiş akdeniz ege abazanları.

tabii ki türkleri geçebilmeleri için bu 167'yi 1 ayda yapmaları gerekir. siboplar.

   yenitara   21.07.2012 10:46
   #2536089
 
reklamı kapat

yazdır